×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Moravcova i Małkiński wygrali Memoriał MichoniaPiękna, słoneczna pogoda, od 11 do 13 stopni mrozu, świetnie przygotowana trasa pokazująca najpiękniejsze zakątki Gór Izerskich oraz bardzo silna obsada - taki był dzisiejszy Memoriał Stanisława Michonia, czyli bieg na 15 km techniką klasyczną. To była druga konkurencja 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Przed startem było ponad 13 stopni mrozu, ale humor wszystkim poprawiała słoneczna aura i znakomite warunki śniegowe, poprawione przez sobotnie opady śniegu. Wśród startujących nie zabrakło rodziny i zawodników Stanisława Michonia - trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów na głównym dystansie, w tym w 1976 roku, czyli pierwszej edycji. Pobiegła żona Stanisława Dorota, syn Mariusz i synowa Kinga.

W walce o zwycięstwo klasę pokazał po raz kolejny Krzysztof Małkiński, który odparł atak znakomitych Czechów. W gronie kobiet pierwsze skrzypce grała Klara Moravcova - utytułowana biegaczka o renomie europejskiej.

Zawodnicy byli zachwyceni trasą, która prowadziła przez tak lubiane przez narciarzy odcinki, jak Samolot czy Jeleniogórska. Zwłaszcza nasłonecznione polany na Jeleniogórskiej robiły wielkie wrażenie.

- Aż chciało się stanąć tam i zostać - komentował na mecie znany reporter Jacek Hugo-Bader, regularny uczestnik Biegu Piastów.

- W niektórych miejscach byłam pierwszy raz w życiu! - przyznała Kamila Boczkowska, trzecia wśród pań, która trenowała zwykle na pętlach dla wyczynowców w bezpośrednim sąsiedztwie Polany Jakuszyckiej.

- Było wspaniale! Nie wiem, jaki czas i które miejsce, ale moim celem było utrzymanie równego rytmu biegu od startu do mety. Udało się! - komentował Witold Szczudłowski.

Moravcova i Małkiński wygrali Memoriał MichoniaW poniedziałek o godz. 18 trzecia odsłona 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego: Nocna Dziesiątka.

MEMORIAŁ STANISŁAWA MICHONIA
MĘŻCZYŹNI
1) Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok/Fischer Jakuszyce) 45:04
2) Martin Svarc (Ski Klub Jablonec) 45:04
3) Daniel Slechta 45:06
KOBIETY
1) Klara Moravcova (Ski Klub Jablonec) 49:18
2) Emilia Romanowicz (Enervit Yoko XC Life Team) 51:47
3) Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 56:36

NAGRODA SPECJALNA
Rodzina Dziadkowców-Michoniów ufundowała pobyt weekendowy w apartamencie dla 4 osób dla zawodnika, który zajął 63 miejsce (63 lata by miał Stanisław Michoń). Nagroda przypadła Łukaszowi Księżarkowi.

Zawody ukończyło 212 osób.

PEŁNE WYNIKI

  • Hits: 4790
  • Hits: 184
  • Hits: 218
  • Hits: 303