×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

I Sztafeta Piastów pełna emocji i radościDwa teamy nabiegówkach.pl oraz retro team biegowki.eu zwyciężyły w I Sztafecie Piastów, która rozegrana została na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Pierwsze takie zawody w naszym kraju, otwarte dla wszystkich, zostały dobrze przyjęte przez biegaczy.  Limit zgłoszeń został wyczerpany.  W zawodach wzięło udział 48 sztafet.

Ciągle coś się działo, stale ktoś wpadał na metę lub do strefy zmian. Biegli młodzi, starzy, mistrzowie i początkujący. I Sztafeta Piastów doskonale wpisała się w klimat jakuszyckich zawodów.

Teamy zrzeszające biegaczy narciarskich potraktowały I Sztafetę Piastów poważnie wystawiając bardzo silne zespoły z udziałem znakomitych zawodników.  Zobaczyliśmy w akcji Tomasza Kałużnego, Krzysztofa Pływaczyka, Piotra Michałka, Jakuba Mrozińskiego, Katarzynę Witek, Natalię Grzebisz, Monikę Judkę i wielu innych.  Najszybsi pokonywali siedmiokilometrową trasę, składającą się z Dolnego i Górnego Duktu oraz odcinków wokół Polany Jakuszyckiej, poniżej 20 minut.

Najlepszy okazał się Vexa team nabiegowkach.pl w składzie: Piotr Michałek, Grzegorz i Kazimierz Legierscy, Jan Łacek. W rywalizacji sztafet damskich rewelacyjna Katarzyna Witek poprowadziła do pierwszego miejsca Odlo team nabiegowkach.pl, w którym biegły również Joanna Kujawska, Beata Nowok i Martyna Wiśniowska.  W mikstach najlepszy okazał się Retro team biegowki.eu: Monika i Paweł Judkowie oraz Magdalena Andrzejewska i Wojciech Smykowski.

Na dwóch pierwszych zmianach obowiązywała technika klasyczna, a na trzeciej i czwartej dowolna. Nie przeszkadzało to niektórym zawodnikom używać klasyka - w końcu nie każdy potrafi i lubi biegać łyżwą.

I Sztafeta Piastów pełna emocji i radościWszyscy biegacze dawali z siebie wszystko, pragnąc jak najprędzej dotknąć kolegę bądź koleżankę w strefie zmian.  Finisze niektórych były tak szalone, że kończyły się efektownymi wywrotkami, ale nikomu nic się nie stało - więcej było przy tym śmiechu, niż bólu.

Startowały teamy, ale i reprezentacje firm, hoteli, organizacji, jak również grupy znajomych i przyjaciół.

- Rywalizujemy wspierając się w duchu fair play! - podkreślał dyrektor hotelu Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie Zbigniew Kubiela stojąc w strefie zmian wraz ze Zbigniewem Hochołem - właścicielem hotelu Kryształ w Szklarskiej Porębie. Obaj panowie oczywiście też startowali.

- Fajnie jest. Dla naszego teamu to okazja spotkać się w szerokim gronie. Zaraz idziemy wszyscy razem na obiad - mówiła nam Natalia Grzebisz (SN Klasyk Warszawa 1).

Alicja Rolska (IKA Team Nabiegowkach.pl) zauważyła, że rywalizacja sztafet pozwala na podkreślenie roli teamów, które wspierają swoich zawodników.

Sztafeta Piastów, rozegrana w sobotę, 17 lutego, na pewno nie zakończy się na jednej edycji. Pomysł, sprawdzony wcześniej w innych krajach, został przyjęty przez narciarską brać z entuzjazmem. Zjechała na I Sztafetę Piastów z całego kraju.  

I Sztafeta Piastów poprzedziła 42. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się w sobotę, 24 lutego i potrwa do 4 marca. Pierwszą konkurencją będzie Rodzinna Dziesiątka na 10 kilometrów techniką klasyczną – bieg z klasyfikacjami dla rodzin: najszybszej i… Mającej w sumie najwięcej lat! Szykuje się kolejna narciarska sobota w Jakuszycach pełna radości i rywalizacji.

Wyniki I Sztafety Piastów.

  • Hits: 6636
  • Hits: 223
  • Hits: 247
  • Hits: 365
  • Hits: 200
  • Hits: 217