×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rowerowy Bieg Piastów już w sobotę!Rowerowy Bieg Piastów już w sobotę, 30 września, od godz. 10, na trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Stowarzyszenie Bieg Piastów prosi wszystkich, którzy znajdą się w sobotę na trasie RBP, o uwagę, zachowanie zasad bezpieczeństwa i wyrozumiałość. Przeprasza, jeśli zawody w jakikolwiek sposób utrudnią komuś wycieczkę, spacer czy trening, bądź spowodują jakiekolwiek inne utrudnienia. Trasa RBP na załączonej mapce.

RBP zostanie rozegrany na dystansach 19, 41 i 58 kilometrów. Wszystkie 820 miejsca na listach startowych są zajęte od ponad dwóch tygodni przez zawodników z różnych stron Polski oraz Czech i Austrii. Dla dzieci zorganizowana zostanie Rowerowa Wyprawa na dystansie  około 1 km. Na nią miejsca są.  

Rowerzyści, którzy ukończą w sobotę wyścig na najdłuższym dystansie, a wcześniej przebiegli zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km, zostaną uhonorowani statuetkami Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

W trakcie RBP odbędzie się akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy na leczenie dziesięcioletniego Bartka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości mięsak Ewinga. Nie wiadomo, jak będzie dalej wyglądała jego sprawność fizyczna, jeśli nie będzie leczony w odpowiedni sposób, co wiąże się z kosztami.

Fot. RBP 2016

  • Hits: 9436
  • Hits: 393
  • Hits: 357