×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rowerowy Bieg Piastów zaprasza!30 września trzecia edycja Rowerowego Biegu Piastów na pięknych trasach Gór Izerskich od Szklarskiej Poręby po Świeradów-Zdrój ze startem i metą w Jakuszycach. Na ponad dwa miesiące przed zawodami na liście startowej jest już ponad trzysta osób z różnych stron Polski, Czech i Austrii.

Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie na trzech dystansach: długim (58 km), średnim (41 km) i krótkim (19 km). Trasa krótkiego dociera do Jagnięcego Jaru niedaleko kultowego schroniska Chatka Górzystów, skąd wraca do Jakuszyc przez Rozdroże pod Cichą Równią i Górny Dukt.

Trasa średnia biegnie dalej, aż pod Śweradów-Zdrój, skąd pokieruje cyklistów na Polanę Jakuszycką przez Rozdroże pod Kopą.

Najdłuższa jest rozszerzona o Wysoki Kamień i długi zjazd w okolicach Szklarskiej Poręby przez Czerwone Skałki, a następnie drogami znanymi zimą jako trasy narciarskie o nazwach Woda Mineralna i Bez Łaski. Jak dotąd te dwa odcinki nie były nigdy wykorzystywane latem podczas zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Wśród startujących są przedstawiciele (Lesław i Bartłomiej) rodziny Haniszewskich z Ratowic pod Wrocławiem - zwycięskiej w klasyfikacji najliczniejszych rodzin podczas tegorocznej narciarskiej Rodzinnej Dziesiątki, rozgrywanej w ramach 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego.  

Z dystansem średnim zmierzy się ponownie Agnieszka Matysiak z Lubania, która zwyciężyła w RBP przed rokiem. Nie zabraknie też Ewy Szmel z Piechowic - drugiej Polki na 50 km podczas rywalizacji na dystansie 50 km w trakcie 41. BP.

Jak dotąd na listy startowe zgłosiło się 316 osób. Największym powodzeniem cieszy się dystans średni (124), krótki wybrało 105, a najdłuższy - 85 osób.
252 zgłoszonych to mężczyźni, a 64 to kobiety.

Pod względem miast prowadzi Jelenia Góra (39 zgłoszeń) przed Wrocławiem (26) i Lubinem (14).

Wpisowe do końca lipca wynosi 75 (na 58 km), 65 (na 41 km) i 50 (na 19 km) złotych. Zapisy poprzez stronę: www.bieg-piastow.pl.