Złotą jesień ogrzeje gorąco Afryki ZMIANA TERMINU!!!

Złotą jesień ogrzeje gorąco Afryki ZMIANA TERMINU!!!

From 20.11.2020 20:00 until 21.11.2020 17:00

Categories: Kultura, Warsztaty, Spotkanie

Hits: 3973

Rate:

UWAGA! Z przyczyn zdrowotnych afrykański weekend organizatorzy zmuszeni byli przełożyć na inny termin: 4 i 5 grudnia. Program pozostaje bez zmian. 

Jeśli stęskniliście się już za spotkaniami TERRA INCOGNITA, to właśnie nadeszła świetna wiadomość: cykl powraca!

W podróż do Afryki zabiorą nas: Dorota Książkiewicz i Magdalena Pełech, niektórym znane z sierpniowego ArtSkweru.

Weekend z Terra Incognita odbędzie się w Internecie. Cóż robić — takie czasy.

piątek 20 listopada, godz.19
Afryczka po raz pierwszy
platforma Zoom

sobota 21 listopada
„Inike” znaczy „cześć”
platforma Zoom

godz. 12-1330 — taniec afrykański; warsztaty ruchowe, więc wymagane wygodne ubranie
godz. 1345-1445 — śpiew afrykański
godz. 15-16 — afrykańskie instrumenty muzyczne; rękodzielnicze warsztaty dla dzieci
należy przygotować: talerzyki papierowe, papierowe lub plastikowe kubeczki, coś do kolorowania (farbki lub flamastry), sreberka po słodyczach lub folia aluminiowa, gumki recepturki, ryż lub makaron bądź drobne kamyczki, wstążki, dziurkacz, zszywacz ze zszywkami

UWAGA! Spotkania odbędą się poprzez Internet. Potrzebna aplikacja ZOOM. ID i hasło zostaną podane przez Facebooka 5 minut przed każdym wydarzeniem.
Kontakt w sprawie szczegółów technicznych: 607 045 970

Dorota Książkiewicz — pedagożka, podróżniczka, fascynuje się Afryką Zachodnią, gdzie spędziła wiele czasu (Gwinea), poznając tamtejszą codzienność, kulturę oraz tradycje mieszkańców. Uczyła się gry na tradycyjnych instrumentach afrykańskich. Jest założycielką i solistką zespołu FonikeFare oraz prowadzi liczne zajęcia, prezentacje i warsztaty bębniarskie, upowszechniające kulturę zachodnioafrykańską. W 2019 roku wzięła udział w międzynarodowej konferencji Her Story Global Conference, opowiadając o swych zainteresowaniach w Nowej Zelandii, Australii i Norwegii.

Magdalena Pełech — tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki, animator kultury. Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Debiutowała z wrocławskim zespołem PAPADRAM, a później tańczyła w zespole NASsARA oraz współpracowała z wieloma innymi zespołami, m. in.: LILLY OF THE VALLEY (Niemcy), TUPOT BIAŁYCH MEW (Zielona Góra), WADADA (Rzeszów), BETEL (Sanok) oraz YANKADI (Wrocław). Animacją i pracą z dziećmi zajęła się po ukończeniu Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Dziesięcioletnie doświadczenie zdobywała współpracując z TEATREM LUTREK oraz podczas prowadzenia warsztatów tańca, śpiewu i rękodzieła. Wiedzę o tańcu i ruchu wyniosła od wielu nauczycielów, zaczynając od Alicji Kurowskiej — choreoterapeutki z Wrocławia wykorzystującej techniki tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana — tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee — tancerza zespołu AMOONAFI z Senegalu, Norma Shouls i Wioli Wojciechowskiej — tancerki wielokrotnie podróżujące do Afryki, aż wreszcie zimą 2012 roku stanęła na afrykańskim gruncie by uczyć się od miejscowych mistrzów. Z imieniem Fatumata Suso wróciła by przekazywać pieśni i taniec Europejczykom.

 

 

Afrykańska Terra Incognita