×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Noc u Hauptmannów

Noc u Hauptmannów

From 15.05.2021 17:00 until 15.05.2021 22:00

At 11 Listopada 23, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Categories: Wystawa

Hits: 1640

Rate:

Muzeum Karkonoskie — Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zaprasza 15 maja 2021 r. w godzinach 17-22 na Noc Muzeów.

Od godz. 17 do 20 zwiedzający będą mogli bezpłatnie zwiedzić ekspozycję muzeum. Poza wystawą stałą prezentującą życie artystyczne w dawnej Szklarskiej Porębie, niezwykle interesującą jest czasowa wystawa prac i pamiątek po Wlastimilu Hofmanie.

O godz. 18 będzie okazja do rozmowy o regionie i wspominania wyjątkowego muzealnika, wieloletniego kustosza i byłego dyrektora naszego muzeum, osoby zasłużonej dla regionu – śp. Przemysława Wiatera. Wspominać go będą m. in. Iwo Łaborewicz i prof. Piotr Gryszel — redaktorzy przygotowywanej księgi pamiątkowej poświęconej temu wybitnemu Regionaliście, a także jego przyjaciele i współpracownicy. Stoisko jeleniogórskiego wydawnictwa AdRem promować i sprzedawać będzie publikacje książkowe, związane z naszym regionem, autorstwa Przemysława Wiatera.

Tegoroczna NOC MUZEÓW, ze względu na  obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemii, odbędzie się głównie na świeżym powietrzu a zwiedzanie ekspozycji muzealnej — w małych grupach. Zagwarantuje to odpowiedni dystans i odpowiednią ilość osób przebywający jednocześnie w pomieszczeniach.
Uczestniczy wydarzenia w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących wymogów sanitarnych.

Wstęp bezpłatny!

PROGRAM

• godz. 17-20 — indywidualne zwiedzanie muzeum
Ekspozycję stałą związaną z życiem artystycznym w dawnej Szklarskiej Porębie uzupełnia największa w świecie wystawa prac i pamiątek po Wlastimilu Hofmanie

• godz. 18 — „Porozmawiajmy o regionalizmie”
Spotkanie poświęcone  śp. Przemysławowi Wiaterowi

• godz. 20 — Parateatralny spacer z lampami naftowymi po Ogrodzie Ducha Gór
Wieczorny spacer z lampami założonym przez Carla Hauptmanna Ogrodem Ducha Gór. Przewodnicy ubrani w kostiumy z przełomu XIX i XX w. ukażą fenomen miejsca inspirującego braci Hauptmannów. Przywołają aurę spotkań artystycznych i towarzyskich obywających się tu przed stu laty. Wspomną wyjątkowe osobowości związane z życiem kulturalnym okolicy. Nad Ogrodem unosić się będzie Duch Gór, a jeśli dopisze pogoda — wrażenia dopełni widok na wieczorne Karkonosze i Szklarską Porębę.

Źródło: MK-DCiGH

Noc w Domu Hauptmannów