×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pokoleniowy Wątek - Tkackie kontrasty

Pokoleniowy Wątek - Tkackie kontrasty

From 28.06.2020 10:29 until 28.06.2020 17:00

At 11 Listopada 23, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Categories: Wystawa

Hits: 3785

Rate:

Wystawa Bożeny i Bartosza Burgielskich

Tkactwo to jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka. Umiejętność tkania od wieków była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tak też jest w przypadku autorów wystawy Pokoleniowy wątek – tkackie kontrasty, na której można oglądać prace matki i syna. Prezentowane tkaniny i projekty zostały zestawione tak, by można było prześledzić unikatowe połączenie wątku emocjonalnego łączącego oboje artystów.

Z jednej strony możemy zaobserwować zamknięcie formy w określonych ramach, poddanie się wymogom produkcji z drugiej zaś strony wolność w kreacji kolorem i ekspresję kształtów. Opisując twórczość obojga artystów nie można pominąć wątku wpływu otoczenia, czyli wielowiekowej tradycji tkackiej Regionu Kotliny Jeleniogórskiej ze szczególnym uwzględnieniem historii Kowar, w których artyści zamieszkują. To właśnie w Kowarach, w których działała słynna fabryka smyrneńskich dywanów do dziś odbywają się organizowane przez prof. Ewę Marię Poradowską-Werszler międzynarodowe plenery i sympozja poświęcone sztuce włókna. Te coroczne spotkania są dla artystów możliwością wymiany doświadczeń, doskonalenia umiejętPokoleniowy Wątek - Tkackie kontrastyności i motywacją do dalszej pracy.

Wystawa inauguruje Festiwal Sztuki Włókna w ramach XLVII Międzynarodowego Sympozjum Warsztat Twórczy Kowary 2020.

28 czerwca...12 września 2020
Muzeum Karkonoskie — Dom Carla i Gerharta Hauptmannów przy ul. 11 Listopada 23

UWAGA!
W stanie epidemii liczba widzów musi być ograniczona. Konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa w wernisażu na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Uczestnictwo wyłącznie w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos.