×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Warto w cyklu biegowym wędrującym po pasmach górskich Dolnego Śląska biegać do samego końca. Nawet na ostatnich metrach ostatniego biegu można wygrać lub przegrać miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Interferie Run w szóstej edycji był ostatnią okazją w tym sezonie aby powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej, a zawodnicy do wyboru mieli dwa dystanse: (1) półmaraton przez Góry Izerskie (na trasie między Malachitem w Świeradowie-Zdroju i Bornitem w Szklarskiej Porębie) oraz (2) 10 km ze startem i metą przy Bornicie. Start dychy uświetniła swoją obecnością tegoroczna mistrzyni europy w maratonie, Aleksandra Lisowska. Przy okazji sobotnich zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM w biegach górskich.

SUPER BIEG Interferie Run '22

Dziesiątkę Staropolanki wygrał Maciej Krajewski ze Świeradowa-Zdroju przed Marcinem Kułakowskim i Karolem Kinalem. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Obstój, drugie miejsce zajęła Karolina Borowska, a trzecia była Agnieszka Fogiel-Pawłowska.
Półmaraton Interferie Run najszybciej przebiegł Jacek Jolibski. Na pozycji drugiej uplasował się Tomasz Pasik, a trzeci do mety dobiegł Sławomir Ordyniec.
Klasyfikację open pań wygrała Karolina Dul przed Anną Ficner i Sylwią Góralik.

Na start półmaratonu kursowały bezpłatne autobusy, na mecie czekały medale i pyszne pasty przygotowane przez kuchnię hotelu Bornit. Piękne biegowe trasy w Górach Izerskich były już skąpane w jesiennych barwach, a pogoda okazała się dla biegaczy łaskawa i wszyscy zdołali dobiec do mety przed deszczem. Najpierw odbyła się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek ostatniej edycji cyklu Pucharu Sudetów Super Biegu, a potem przyszedł czas na klasyfikację generalną po wszystkich tegorocznych biegach: w Polanicy-Zdroju, Bielawie, Kowarach, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie.

SUPER BIEG Interferie Run '22

Najpierw jednak uhonorowano 51 osób, które przebiegły wszystkie edycje tegorocznego cyklu – czekały na nie  pamiątkowe statuetki. Potem na podium stawali najlepsi w klasyfikacji open i kategoriach wiekowych na obu dystansach. Nie zabrakło oczywiście dekoracji najlepszych biegowych zespołów.

Klasyfikację generalną cyklu na długim dystansie wygrał Tomasz Pasik przed Sławomirem Ordyńcem i Damianem Cabajem. Karolina Dul była najlepsza wśród kobiet, wygrywając z Anną Ficner i Agnieszką Idczak.
Na krótkim dystansie najwięcej punktów uzbierał Maciej Krajewski, drugi był Karol Kinal, a trzeci Marcin Kułakowski. Klasyfikacja open kobiet: I Karolina Borowska, II Agnieszka Fogiel-Pawłowska, III Joanna Ressel.

Źródło: Grabek Promotion

SUPER BIEG Interferie Run '22