×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich jesieni odbył się w Szklarskiej Porębie na początku października. W ramach Szosowego Klasyka rozegrano tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklsport PZKol. Zawody były jednocześnie przedostatnią edycją największego w Polsce cyklu szosowych wyścigów dla amatorów — PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

SZOSOWY KLASYK '22

W Szklarskiej Porębie zawodniczki i zawodnicy ścigali się na dwóch dystansach: (1) na 53 km PRO i na 72 km FUN. Start honorowy, ceremonia otwarcia i wciągnięcie flagi odbyło się przy Sport Hotelu BORNIT. Dwie pilotowane kolumny kolaży zjechały do Piechowic na start ostry.
Meta, po kilkudziesięciu kilometrach jazdy przez Góry i Pogórze Izerskie, tradycyjnie już czekała za Zakrętem Śmierci na Drodze Sudeckiej.

Zgodnie z wytycznymi i regulaminem Mistrzostw Polski wręczono kilkanaście biało-czerwonych koszulek Mistrzów i Mistrzyń Polski oraz rozdano kilkanaście kompletów medali. Nagradzano również pierwsze trójki kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych.

SZOSOWY KLASYK '22

W MP, w kategorii K30 pierwsze miejsce wykręciła Sonia Cięciel, w kategorii Cyklosport — Diana Huczkowska, w K40 najlepsza była Kinga Tomaszewska, a w K50+ Magdalena Chmielewska.
Złoto w M30 zdobył Paweł Król, w Cyklosport 20 — Dawid Nytka, w M40A pierwszą lokatę osiągnął Dominik Patrzykowski, zaś w M40B — Damian Bartoszek. Adrian Jach był najlepszy w M50A, a w M50B wygrał Piotr Pawłowski; Dariusz Leduchowski był pierwszy w M60A, w B najszybszy był Zbigniew Soboń. Wszystkich panów po 70. wyprzedził Grzegorz Fajkowski, a w M70B — Zbigniew Bielski. W M80+ złoty medal przypadł Stanisławowi Paterce.

Spośród wszystkich zawodników ścigających się na dystansie FUN, jako pierwszy linię mety przeciął Piotr Kałuża, drugi był Tomasz Szrajber, a trzeci Dominik Synowiec.

Na dystansie PRO pierwszy był Damian Bartoszek, a za nim finiszowali Dawid Nytko i Rafał Rynkowski.

Źródło: Grabek Promotion

SZOSOWY KLASYK '22