Wielkanocna Terra Incognita

Wielkanocna Terra Incognita

From 02.04.2021 19:00 until 02.04.2021 20:30

Categories: Spotkanie

Hits: 1651

Rate:

Internetowa edycja cyklu Terra Incognita w Wielki Tydzień inspirowana nadchodzącym świętem Wielkiej Nocy

Bohaterką spotkania będzie himalaistka, podróżniczka i żeglarka — Monika Witkowska. Podróż rozpocznie od słynącej z tajemniczych posągów Wyspy Wielkanocnej. Wraz z podróżniczką od wielkich głów, skoczymy na Filipiny, gdzie dokonuje się autentycznych ukrzyżowań, a potem do Gwatemali, by popatrzeć na niezwykłe procesje po dywanach kwiatowych. Monika Witkowska opowie też o świętach wielkanocnych spędzonych w Adampolu — polskiej wiosce koło Stambułu oraz o święconce w kasku wspinaczkowym w bazie pod Górą Everesta.

Zapraszamy do oglądania!

Specjalna informacja-zachęta dla przedświątecznie zapracowanych: w e-spotkaniach można brać udział wykonując domowe czynności, np. malować jajka, kroić warzywa na sałatkę, podjadać pyszności z koszyczka przygotowanego pod święconkę, gdy nikt nie widzi, drażnić kota wędzonką... ;)

Monika Witkowska — himalaistka, zdobyła trzy ośmiotysięczniki i Koronę Ziemi; podróżniczka, odwiedziła ok. 180 krajów świata; żeglarka, dwukrotne opłynęła Przylądek Horn, rejsowała przez Atlantyk, Pacyfik i Przejście Północno-Zachodnie; zapalona nurka. O swych wyprawach pisze i opowiada. Więcej o autorce pod adresem: www.monikawitkowska.pl oraz Monika Witkowska - Podróże małe i duże.

Wielkanocne podróże z TERRĄ INCOGNITĄ on-line
Piątek 2 kwietnia, godz. 19, MOKSiAL na Facebooku

 

Wielkanocna Terra Incognita