Wieczór przy LEMoniadzie

Wieczór przy LEMoniadzie

From 20.10.2021 18:00 until 20.10.2021 22:00

At 4 Peron

Categories: Seans filmowy, Prelekcja

Hits: 1701


Zagadka: co maja wspólnego ze sobą Lem, szkło i gdybanie?

Na 4 Peronie 20 października 2021 r. będziemy popijać lemoniadę ku chwale Stanisława Lema z okazji Jego Roku. W ramach pleneru szklarskiego Formy Przyszłe, który rozpoczyna się już w sobotę 16 października i potrwa 6 dni.

O godz. 18 wysłuchamy prelekcji Sebastiana Pietkiewicza o przyszłości szkła i szklarstwa pt. Formy Przyszłe.

O godz. 19 Lem i Jego wizje jutra

O godz. 20 projekcja filmu na podstawie powieści S. Lema „Szpital przemienienia”.

Zapraszają: Ars Sudetica i Miejski Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej

Odp. plener szklarski Formy Przyszłe, od którego zahuczą piece hutnicze w okolicy! ;-)

Sebastian Pietkiewicz
Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. E. Gepperta oraz Podyplomowego Studium Przestrzeni Sceny na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Na co dzień współpracuje z Hutą Szkła Kryształowego JULIA w Piechowicach m. in. kontynuując tradycje projektowe Reginy i Aleksandra Puchałów. Poza projektowaniem na potrzeby huty, tworzy formy w których łączy prosty, nowoczesny design, z tradycyjnym rzemiosłem. Projektowane przez niego kolekcje wielokrotnie zdobyły uznanie na targach i wystawach w Polsce i w świecie. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

Michał Pyrek
Wrocławianin mieszkający w Szklarskiej Porębie, doktor socjologii, aktywista szklarskoporębskich organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Edukacyjno-Prozdrowotnego ANASA oraz Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu Sudetów Zachodnich PRZEŁOM. Prowadzący e-gazetę Głos Szklarskiej Poręby. Ze Stanisławem Lemem łączy go brak złudzeń co do efektów działalności i znaczenia gatunku ludzkiego dla Ziemi.

 

Lemoniada

 Plener FORMY PRZYSZŁE