W 60. plebiscycie Gazety Wrocławskiej, Radia Wrocław i Telewizji Dolnośląskiej TeDe Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym nie miał sobie równych. Wydarzenie które odbyło się 17-18 lutego 2012 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie otrzymało zaszczytny tytuł Imprezy Roku na Dolnym Śląsku. Cieszy fakt, że Puchar Świata choć organizowany był po raz pierwszy został tak prestiżowo wyróżniony.
Na końcowy sukces z pewnością złożyła się bardzo dobra organizacja imprezy, zwycięstwo Justyny Kowalczyk a także niesamowity udział kibiców. Fani narciarstwa biegowego potwierdzili opinie o tym, że polscy kibice są po prostu najlepsi co można było zaobserwować również podczas innych zawodów Tour de Ski w Val di Fiemme 2013. Organizację zawodów docenili również uczestnicy ekip biorących udział w Pucharze Świata min. z Norwegii, Finlandii czy Szwecji.
Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie to najlepsze miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Z doskonałych warunków korzystają nie tylko amatorzy ale również profesjonaliści, którzy znajdują tutaj idealne warunki treningowe. Polana Jakuszycka jest również areną imprez sportowych w randze mistrzostw Polski czy Świata.
Następne zawody z cyklu Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędą się w dniach 18-19 stycznia 2014. Miano Imprezy Roku na Dolnym Śląsku z pewnością podziała mobilizująco na organizatorów, którzy dołożą wszelkich starań by kolejna edycja była co najmniej wyjątkowa.