Puchar Świata FIS w narciarstwie biegowym był kluczem do zdobycia Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Miasto zostało nagrodzone w kategorii „najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych”

Dolnośląski Klucz Sukcesu to najwyższe, regionalne wyróżnienie, przyznawane corocznie przez Kapitułę Wyróżnienia, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jeden z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. Dla nagrodzonych staje się coraz bardziej cenionym godłem promocyjnym, a laureaci szczycą się zdobyciem „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”. Wyróżnienie przyznawane jest corocznie od 1997 r.

Rozegrane po raz pierwszy w Polsce zawody zostały przygotowane perfekcyjnie, czego dowodem są bardzo wysokie oceny nie tylko przedstawicieli FIS, ale przede wszystkim zawodników i kibiców.

Ten wielki organizacyjny, ale także medialny i promocyjny sukces Szklarskiej Poręby, to także sukces Dolnego Śląska. Poprzez organizację zawodów przełamy został stereotyp kojarzący sporty zimowe w Polsce wyłącznie z Tatrami i Beskidami. Udowodnione zostało, że Dolny Śląsk także w swojej ofercie ma miejsca, gdzie warto przyjechać, by wypoczywać we wspaniałej górskiej zimowej scenerii.