SkiArena Szrenica wygrała plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najlepszą stację narciarską na Dolnym Śląsku

Blisko 60 procent uczestników konkursu stwierdziło, że w naszym regionie kompleks narciarski SkiArena Szrenica jest najlepszy.

Oddając głos Dolnoślązacy brali pod uwagę  m.in: infrastrukturę (dojazd, jakość wyciągu, gastronomia, sanitariaty), jakość obsługi, przygotowanie tras, cenę karnetów a także stronę www stacji. Cieszymy się bardzo z wyników konkursu i gratulujemy Spółce Sudety Lift.

Do wygranej z pewnością przyczyniło się uruchomienie w tym sezonie sześcioosobowej kanapy "Karkonosz-Ekspress". Ta najnowocześniejsza kolej linowa w Polsce przewozi w ciągu godziny blisko 2 tysiące osób. Z dolnej stacji do górnej, zlokalizowanej nieopodal Świątecznego Kamienia, wjeżdża się w 8 i pół minuty.

Na Szrenicy usytuowane są poza tym: 4 wyciągi, 2 koleje linowe a także 5 nartostrad o łącznej długości 10 km . Każdy, niezależnie od umiejętności, znajdzie tu coś dla siebie.

Zjeżdżać można po łagodnym Puchatku oświetlonym wieczorami  do godz. 22.00. Na wytrawnych narciarzy czeka trasa Fis i „Ścianka”, której nachylenie miejscami sięga 50 %. Narciarze bardzo lubią również „śmigać” po „Lolobrygidzie” - najdłuższej w Polsce nartostradzie.

W nadchodzącym sezonie 2011/2012 SkiArena Szrenica stanie się jeszcze bardziej przyjazna amatorom białego szaleństwa. Już w tym roku powstanie nowe ujęcie wody na Hali Szrenickiej, co umożliwi naśnieżanie w wyższych partiach gór.

Poszerzone zostaną nartostrady FIS i Lolobrygida. W następnych latach planowana jest modernizacja dotychczas działającego wyciągu krzesełkowego.

Jednak już dziś serdecznie zapraszamy do szusowania po stokach Szrenicy. Marzec, o czym wiedzą wszyscy miłośnicy dwóch desek, to najprzyjemniejszy okres dla narciarzy.

Dłuższe dni, piękna słoneczna pogoda to wymarzone warunki do uprawiania narciarstwa. Na trasach SkAreny jeździć można nawet do kwietnia. A nigdzie nie da się tak "podładować akumulatorów" po długiej zimie jak szusując na nartach w wiosennym słońcu po ośnieżonych karkonoskich trasach. (tekst: Anita Kaczmarska) 

Zapraszamy!