×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

SkiArena Szrenica wygrała plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najlepszą stację narciarską na Dolnym Śląsku

Blisko 60 procent uczestników konkursu stwierdziło, że w naszym regionie kompleks narciarski SkiArena Szrenica jest najlepszy.

Oddając głos Dolnoślązacy brali pod uwagę  m.in: infrastrukturę (dojazd, jakość wyciągu, gastronomia, sanitariaty), jakość obsługi, przygotowanie tras, cenę karnetów a także stronę www stacji. Cieszymy się bardzo z wyników konkursu i gratulujemy Spółce Sudety Lift.

Do wygranej z pewnością przyczyniło się uruchomienie w tym sezonie sześcioosobowej kanapy "Karkonosz-Ekspress". Ta najnowocześniejsza kolej linowa w Polsce przewozi w ciągu godziny blisko 2 tysiące osób. Z dolnej stacji do górnej, zlokalizowanej nieopodal Świątecznego Kamienia, wjeżdża się w 8 i pół minuty.

Na Szrenicy usytuowane są poza tym: 4 wyciągi, 2 koleje linowe a także 5 nartostrad o łącznej długości 10 km . Każdy, niezależnie od umiejętności, znajdzie tu coś dla siebie.

Zjeżdżać można po łagodnym Puchatku oświetlonym wieczorami  do godz. 22.00. Na wytrawnych narciarzy czeka trasa Fis i „Ścianka”, której nachylenie miejscami sięga 50 %. Narciarze bardzo lubią również „śmigać” po „Lolobrygidzie” - najdłuższej w Polsce nartostradzie.

W nadchodzącym sezonie 2011/2012 SkiArena Szrenica stanie się jeszcze bardziej przyjazna amatorom białego szaleństwa. Już w tym roku powstanie nowe ujęcie wody na Hali Szrenickiej, co umożliwi naśnieżanie w wyższych partiach gór.

Poszerzone zostaną nartostrady FIS i Lolobrygida. W następnych latach planowana jest modernizacja dotychczas działającego wyciągu krzesełkowego.

Jednak już dziś serdecznie zapraszamy do szusowania po stokach Szrenicy. Marzec, o czym wiedzą wszyscy miłośnicy dwóch desek, to najprzyjemniejszy okres dla narciarzy.

Dłuższe dni, piękna słoneczna pogoda to wymarzone warunki do uprawiania narciarstwa. Na trasach SkAreny jeździć można nawet do kwietnia. A nigdzie nie da się tak "podładować akumulatorów" po długiej zimie jak szusując na nartach w wiosennym słońcu po ośnieżonych karkonoskich trasach. (tekst: Anita Kaczmarska) 

Zapraszamy!