Przy pięknej pogodzie, na wspaniale przygotowanej trasie, narciarze biegowi przygotowujący się do „Biegu Piastów” testowali swoje możliwości.

80 zawodników z Polski i Czech wystartowało ze Stadionu Biatlonowego w Harrachovie o godz. 11:00, by pokonać 20-cia km stylem klasycznym trasą prowadzącą w kierunku Rozdroża Pod Cichą Równią, gdzie znajdował się punkt kontrolny i punkt z ciepłymi napojami. Zawodnicy następnie pobiegli w kierunku „Białej Doliny” do schroniska „Chatka Robaczka”.
Meta znajdowała się na tzw. „Polanie Lisa”, gdzie tegoroczny „Bieg Piastów” planuje punkt żywieniowy.
Bieg odbył się w trzech kategoriach biegowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Wojciech Smykowski i Małgorzata Polańska ( seniorzy), Pavel Klinger (cz) i Ewa Szmel (masters), oraz Mateusz Zawół (junior).
Uroczyste zakończenie odbyło się obok schroniska Chatka Robaczka. Puchary i dyplomy wręczali: Pani Ewa Makówka (dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1) i Pan Martin Soukup (kierownik Referatu Promocji Miasta Harrachov).

Dziękujemy serdecznie, zawodnikom, Karkonoskiej Grupie GOPR, Stowarzyszeniu Bieg Piastów, Partnerskim Miastom Harrachov i Szklarska Poręba, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, Szkole Podstawowej Nr 1, Hotelowi BORNIT oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy.

Komandor Biegu Roman Klimek
LOT Szklarska Poręba

WYNIKI

Zdjęcia z Biegu w fotogalerii Zygmunta Trylańskiego i Radosława Pelisiaka  ZOBACZ