×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie 22 i 23 października br. będzie gościć finał cyklu biegowego z przeszkodami Runmageddon. Góry Izerskie jako nowa lokalizacja będą zaskakujące i wyzywające dla startujących. Dla zawodników elite to zawody pod znakiem Mistrzostw Polski Runmageddonu. Dla zawodników Superligi RMG — decydujące starcie.Podczas całego sezonu rywalizowało w niej kilkaset osób.

Runmageddon - finał cyklu biegów przełajowych w Jakuszycach

Niedawno otwarte Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka to wspaniały obiekt sportowy. Doskonale przygotowany do organizacji takich zawodów.
Zawodnicy wystartować będą mogli w dwóch formułach: 6-kilometrowym rekrucie z 30 przeszkodami oraz 21-kilometrowym hardcorze z 70 przeszkodami.

Pierwsze serie elite dedykowane będą zawodnikom OCR, którzy będą rywalizować o najlepszy czas. Następnie wystartują kategorie open, dostępne dla każdego, kto ma ochotę poznać na czym polega przygoda z Runmageddonem i biegami OCR. W sobotę w formule Rekrut udział wezmą osoby po 16 roku życia, a w niedziele formuła Hardcore by Tarczyński dostępna będzie dla osób pełnoletnich.

Runmageddon - finał cyklu biegów przełajowych w Jakuszycach

Jednak Runmageddon to nie tylko pasjonujące wydarzenie dla startujących, ale także świetny pomysł na weekend dla kibiców. W miasteczku kibica będzie można podziwiać starania uczestników, ich odwagę, siłę i charakter oraz spędzić miło czas. Do udziału w wydarzeniu można zapisać się poprzez serwis internetowy.

Superliga RMG
Podczas Runmageddonu na Polanie Jakuszyckiej odbędą się finałowe starty Superligi RMG, w której przez cały sezon profesjonalni biegacze przeszkodowi zbierali punkty. Ci, którym uda się zdobyć odpowiednią liczbę punktów, by zakwalifikować się do pierwszej trzydziestki, zdobędą nagrody pieniężne. Zawodnik, który uzyska największą liczbą punktów, otrzyma 7500 złotych. Drugi w klasyfikacji wygra 5000 złotych, trzeci zaś 3500 złotych. Biegacze OCR, którzy uplasują się na pozycjach: od 4. do 10. otrzymają 1000 złotych; od 11. do 20. — 750 złotych a od 21. do 30. — po 500 zł. Jako że, finałowe biegi będą podwójnie punktowane to nawet zawodnicy, którzy jeszcze nie brali udziału w rywalizacjach, mają szansę znaleźć się wśród tych, którzy otrzymają nagrody pieniężne.
Więcej o superlidze.

Runmageddon - finał cyklu biegów przełajowych w Jakuszycach

Runmageddon to cykliczny bieg przez przeszkody. Zmagania odbywają się corocznie w kilkunastu lokalizacjach. Zawodnicy mają do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód: wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą, a nawet ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r. ż. są cztery formuły: INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12-15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Źródło: Runmageddon