×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dolnośląskie Centrum Sportu POLANA JAKUSZYCKA po raz pierwszy stanie się areną zawodów spod znaku Biegu Piastów. Limit miejsca startowych od kilku miesięcy jest wyczerpany, więc spodziewać się należy wielkiej frekwencji, pewnie nie tylko wśród zawodników. W sobotę 24 września zacznie się nowa era Biegu Piastów!

Bieg Piastów 22

Nowoczesny ośrodek sportowy w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach był planowany od dziesiątków lat. Kilka pokoleń zawodników przebierało się i odpoczywało po zawodach pod chmurką, w namiotach, samochodach, a bywało, że i w wagonach kolejowych. Większość nigdy nie narzekała ceniąc sobie wszelkie aktywności na łonie cudownej, izerskiej natury. Tutejsza przyroda pozostaje jednym z najmocniejszym atutów Biegu Piastów, ale została uzupełniona przez komfortowe warunki socjalne.

Bieg Piastów 22

W Dolnośląskim Centrum Sportu POLANA JAKUSZYCKA organizatorzy ulokują całe zaplecze logistyczne ósmego Rowerowego Biegu Piastów: biuro wydawania numerów startowych, szatnie, depozyt, expo, stołówka, prysznice. Areną startu i mety będzie stadion — na swój wyścig zawodnicy będą mogli oczekiwać w ciepłych pomieszczeniach nowego obiektu.

Rowerowy Bieg Piastów ‘22 zostanie rozegrany na dystansach 18, 41 i 61 km po leśnych drogach Gór Izerskich. Zawodnicy przejadą przez ich najpiękniejsze zakątki. Na listach startowych są rowerzyści na każdym poziomie zaawansowania. Nie brakuje też najmłodszych, którzy wezmą udział w Rowerowej Przygodzie na dystansach 300 metrów i 1 km. To jedyny dystans, na który wciąż można zapisać swoje pociechy (www.Bieg-Piastow.pl).

Bieg Piastów 22

Na trasach doskonale zaopatrzone punkty odżywcze obsługiwać będą wolontariusze, a poza medalem na mecie, każdy z zawodników otrzyma posiłek regeneracyjny. W strefie expo kupić będzie można stroje sportowe i pamiątki Biegu Piastów, a w rodzinnej strefie KGHM Polska Miedź na dzieci czekać będą dmuchańce.

Rowerowy Bieg Piastów to ostatnie zawody organizowane przez stowarzyszenie Bieg Piastów w 2022 roku. Zakończą się uroczystym uhonorowaniem zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema — zawodników, którzy w 2022 ukończyli na najdłuższych dystansach zimowy Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów w bieżącym roku.

Bieg Piastów 22

Organizacja ósmego Rowerowego Biegu Piastów możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów, partnerów, wolontariuszy i patronów. Sponsorem głównym jest KGHM Polska Miedź SA, generalnym — PKO Bank Polski, technicznym — Quest. Partnerami są: technicznymi — Brubeck i Fenwiks, motoryzacyjnym — Volvo Car Bielany Wrocławskie. Partnerami są także: Interferie Sport, Miasto Jelenia Góra, Miasto Szklarska Poręba, Termy Cieplickie, KROSS, Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze i Województwo Dolnośląskie. Patronem medialnym jest Program I Polskiego Radia.

Bieg Piastów 22

Program ósmego Rowerowego Biegu Piastów

23 września 2022 (piątek)
• godzina 10-20 / wydawanie pakietów startowych

24 września 2022 (sobota)
• godzina 7-11 / wydawanie pakietów startowych
• godzina 9 / start Rowerowej Przygody (1 km)
• godzina 9:20 / start Rowerowej Przygody (300 m)
• godzina 10:05 / strat GIGA I sektor
• godzina 10:10 / start GIGA II sektor
• godzina 10:30 / start MEGA I sektor
• godzina 10:35 / start MEGA II sektor
• godzina 10:40 / start MEGA III sektor
• godzina 11:00 / start MINI I sektor
• godzina 11:05 /start MINI II sektor

Źródło: Bieg Piastów