Wystartował BIKE MARTON SZKLARSKA PORĘBA
 
Ponad 1000 zawodników stanęło na starcie, ALE... nie na raz. Ze względu na epidemię musieli zostać podzieleini na 150-osobowe grupy, a do momentu startu musieli mieć na nosach i ustach zasłony. Niemniej to bardzo budujące, że udało się zorganizować zawody — pierwsze na taką skalę rowerowe ściganie w Polsce w tym roku. Jutro (5 lipca) kolejny dzień Bike Week'u, czyli SZOSOWY KLASYK. Wielka pętla ponad 100-kilometrowej długości przez Góry Izerskie ze Szklarskiej Poręby, do Szklarskiej Por., przez Świeradów-Zdrój.
 
Maciej Grabek odbiera wyróżnienie za 20 lat współpracy ze Szklarską Porębą z rąk Mirosława Grafa - burmistrza
 
Przed startem BIKE MARTAONU, Maciej Grabek, dyrygent rowerowej orkiestry od 20 lat wygrywającej wspaniałe zawody sportowe na dwóch kołach w Karkonoszach, w Górach Izerskich, w pozostałych pasmach Sudetów i na nizinnych trasach Dolnego Śląska, organizator niezwykle popularnych cyklów zawodów Bike Maraton, 1# Bike Maraton 2020 - Ultra Szklarska Poręba, Szosowy Klasyk, współorganizator rowerowego festiwalu w Szklarskiej Porębie BIKE WEEK, odebrał statuetkę symbolizującą podziękowanie miasta za promocję Szklarskiej Poręby wśród szerokich kręgów kolarzy. Symboliczną przekładnię na karkonoskim granicie skomponował Grzegorz Siwy Pawłowski — artysta ze Szklarskiej Por., autor m.in. doskonale wszystkim znanego Ducha Gór zdobiącego Skwer Radiowej Trojki w centrum miasta.
Statuetkę wręczył Burmistrz Miasta Mirosław Graf, któremu asystowały kierowniczka referatu promocji Agnieszka Rozenek oraz dyrektorka MOKSiAL— organizatora Bike Week w Szklarskiej Porębie — Anita Kaczmarska.
Bike Maraton 2020