Powrót do normalności nie jest łatwym więc nie wszystko jest jak dawniej, lecz najważniejsze, że wyścig w ogóle się odbędzie!

W normalnych okolicznościach sezon startowy szalałby już w najlepsze. Zawodnicy mieliby za sobą m. in. kwietniową inaugurację cyklu w Miękini, Bike Maraton UCI w Jeleniej Górze, wiosenną rundę w Polanicy-Zdroju i pierwsze ściganie w Masywie Śnieżnika. Fetowanie dwudziestolecia Bike Maratonu trwałoby w najlepsze. Okoliczności jednak normalne nie są, a Bike Maraton, jak wiele innych zawodów sportowych, wybudza się ze stanu przymusowej hibernacji. Pewne jednak jest to, że pierwszy start się odbędzie! Inny niż wszystkie do tej pory, obwarowany wymogami sanitarnymi i dostosowany do epidemicznej smutnej rzeczywistości. Jednak będzie!
A trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na tę podwójnie wyjątkową inaugurację, zarazem wskrzeszenie ducha Bike Maratonu, niż Szklarska Poręba!
Zapisy wciąż trwają, lecz tylko dni kilka — do godziny 2359 niedzielnej nocy 28 czerwca.

Tegoroczny Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie to w zasadzie szereg odrębnych wyścigów, rozgrywających się co 20 minut. Wszystkie grupy startowe będą liczyły maksimum 150 osób. Organizatorzy opublikują listę startową, podział i godziny startów poszczególnych grup 30 czerwca, stosując przelicznik sektorowy znany z lat ubiegłych. Pierwsza grupa (tylko dystans GIGA) wyjedzie na trasę już o godzinie 9!
W strefie startu oraz w miejscach, w których, siłą rzeczy, będą się gromadzić zawodnicy, obowiązywać będzie nakaz zakrywania nosa i ust. Oczywiście podczas wyścigu i jazdy ten obowiązek będzie zniesiony — zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Ministra Sportu. Nie będzie loterii, ani wyścigów dla dzieci. Strefy startu i mety nie będą dostępne dla kibiców. W strefie bufetu ruch będzie jednostronny.

Kończy się właśnie przedłużona wysyłka numerów startowych, a podczas nadchodzącego tygodnia będzie można je odbierać w określonych godzinach urzędowania biura zawodów:

  • 27-28 bm. 10-16 w Interferie Sport Hotel BORNIT w Szklarskiej Porębie
  • 29 czerwca-2 lipca 10-15 w siedzibie Bike Maratonu w Jeleniej Górze przy ul. Miarki 42
  • 3 lipca 14-21 na SKI Arenie Szrenica w Szklarskiej Porębie

W dniu wyścigu biuro zawodów będzie nieczynne, więc nie będzie możliwości odebrania numerów!

Organizatorzy zapraszają na objazd trasy 27 czerwca. Start o godz. 11 z hotelu BORNIT w Szklarskiej Porębie.

Bike Maraton Mapa

Teren, który Bike Maratonowi udostępnia Szklarska Poręba jest na tyle duży, że pozwala organizatorom maksymalnie rozproszyć uczestników, unikać kolejek, oddzielić od siebie start, metę, posiłki, parkingi itd. W tym roku starty odbywać się będą z górnego parkingu SKI Areny Szrenica, gdzie w poprzednich latach znajdowało się biuro, pasta party i scena. Finisz odbędzie się tradycyjnie na stoku, nieco powyżej dolnej stacji kolei linowej.

Przypomnijmy, że dystans GIGA ma 100 km z 3500 m sumą przewyższeń, MEGA — 54 km, CLASSIC — 34, a FUN — 21 km. Na 100-kilometrowy wyścig — powrót do zapomnianych trochę królewskich dystansów — zrodził się kilka lat temu. Oby jubileuszowy Bike Maraton był kolejnym odrodzeniem rowerowego ścigania w górach…

Więcej na https://bikemaraton.com.pl
https://www.facebook.com/BikeMaraton

Źródło: Grabek Promotion