×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Na dobre rozpoczął się biegowy sezon narciarski w Szklarskiej Porębie. Polana Jakuszycka, zwłaszcza w niedzielę była oblężona. Można było już biegać także trasami Pucharu Świata. 

W Szklarskiej Porębie założony ślad narciarski założony jest już na kilkunastu kilometrach wokół Polany Jakuszyckiej i z każdym dniem sytuacja się poprawia.

Czynne są już najbardziej popularne trasy amatorskie jak i te wyczynowe. Miłośnicy biegów sił mogą spróbować na niemal 70 procent tras, po których 17 i 18 lutego ścigać się będą najlepsi zawodnicy na świecie.

Zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym rozgrywane są po raz pierwszy w Polsce w niekwestionowanej stolicy tego sportu. W piątek zaplanowane są sprinty techniką dowolną, a w sobotę 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym.

Natomiast w niedzielę 19 lutego na Szrenicy odbędzie się FIS World Uphill Trophy – zawody, które mają być przyszłością Pucharu Świata. Startujący najpierw będą wbiegać pod szczyt Szrenicy, a następnie zjadą na metę w Szklarskiej Porębie. Tego dnia ośrodek SkiArena Szrenica dla narciarzy zjazdowych czynny będzie od 10.00