W Szklarskiej Porębie w ostatnim tygodniu września odbył się XXVII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych

Od środy 24 września do piątku 28. drużyny wędrowały po Górach Izerskich przez Przednią Kopę i Sine Skałki, do Grobu Karkonosza, na Zakręt Śmierci, przez Babiniec i do schroniska na Hali Szrenickiej. Później uczestnicy Rajdu — 420 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji, straży granicznej i straży pożarnej oraz żołnierze wraz z rodzinami, związkowcy oraz emeryci i renciści, podzieleni na 35 rywalizujących ze sobą drużyn — rywalizowali ze sobą w strzelaniu z broni krótkiej i długiej, konkursie rzutu lotkami, konkursie rzutu do celu, konkursie piosenki rajdowej oraz w sprawdzianie wiadomości o terenie. Najmłodsi zmagali się w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej.
Zwyciężyła drużyna TRAMP reprezentująca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Pułtusku. Miejsce II zajęła drużyna DE-PTAKI z Oddziału PTTK w Gdańsku, a III — GRYFICI z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.
W imieniu burmistrza Szklarskiej Poręby puchar drużynie Z GÓRY z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wręczył zastępca burmistrza, Zbigniew Misiuk.

  • Hits: 123
  • Hits: 119
  • Hits: 108
  • Hits: 118

Honorowy patronat nad rajdem objął Komendant Główny Policji, a do komitetu honorowego wstąpili również: Komendant Główny Straży Granicznej, Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, Prezydent Sekcji Polskiej IPA, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Prezes Zarządu Głównego PTTK, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Prezes Stowarzyszenia Generałów Policji RP, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oraz Burmistrz Szklarskiej Poręby.
Organizatorami były: Komisja Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych, Komisja Środowiskowa Zarządu Głównego PTTK oraz Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim.

Kazimierz Rabczuk
przewodniczący Komisji Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych
wiceprzewodniczący Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK