Bieg Piastów 2019

Tysiąc zgłoszeń w 10 dni na czterdziesty czwarty Bieg Piastów

Do końca września obowiązują najniższe opłaty startowe na przyszłoroczny Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Rozegra się na w izerskich lasach od 22 lutego do 1 marca 2020 roku. Niezmiennie ze startem i metą w Jakuszycach – osiedlu Szklarskiej Poręby.

Zapisy wystartowały 1 września, a liczba zgłoszeń już przekroczyła tysiąc. Nadesłali je zawodnicy z 11 państw Europy. Największym zainteresowaniem cieszy się główny dystans 50 km techniką klasyczną. Wybrało go cztery setki zawodników. Niewielu mniej biegaczy zapisało się na 25 km klasycznie.

Bieg Piastów 2019

Bieg Piastów to największy bieg narciarski w Polsce i jeden z największych na świecie. Rozgrywany jest od 1976 roku na naturalnych trasach w Górach Izerskich. W czterdziestej trzeciej edycji BP brało udział ponad 5 tys. zawodników z 30 państw   rozrzuconych po 4 kontynentach. W tym roku tempo zapisów jest szybsze.

Bieg Piastów od 11 lat należy do Worldloppet Ski Federation – ligi zrzeszającej dwadzieścia największych biegów narciarskich, w tym szwedzki Bieg Wazów, włoską Marcialongę, rosyjski Demino.

Od kilku lat izerskie zawody rozgrywane są w formie festiwalu, z biegami dla dzieci, młodzieży, rodzin, amatorów i wyczynowców. Towarzyszy im bogaty program rozrywkowy.

Zapisać się na czterdziesty czwarty Bieg Piastów można poprzez serwisy internetowe: www.bieg-piastow.pl i www.datasport.pl.

Bieg Piastów 2019

Kalendarz:

  • 22 lutego ’20 r. – Rodzinna Jedenastka i Wyprawa Zuchów
  • 23 lutego ‘20 – 15 km Memoriał Stanisława Michonia i Bieg Przedszkolaka
  • 24 lutego ‘20 – Nocna Jedenastka
  • 28 lutego ‘20 – 6 km i 30 km
  • 29 lutego ‘20 – 50 km
  • 1 marca ‘20 – 25 km

Szczegółowe informacje: www.bieg-piastow.pl.