Powtórka wiedzy o naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich

Pierwsza wędrówka 18 lipca jest już miłym wspomnieniem. Na grzyby wybrały się m. in. trzy pokolenia rodziny p. Bogumiły (najmłodsza wnuczka ma 4 lata) i wszyscy z równym zainteresowaniem zdobywali lub porządkowali wiedzę o otoczeniu.
"Bardzo nam się podobało wspólne rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, odkrywanie okolicy na nowo, z perspektywy trawy albo chrząszcza. Na pewno zapiszę nas na kolejną wędrówkę", zapowiedziała już seniorka.

Podobne zachwyty innych uczestników, skłaniają do podsumowania jednym słowem — sukces. Na powodzenie przedsięwzięcia złożyło się kilka elementów: dopisała pogoda, na trasie w interesujący sposób opowiadali przewodnicy oraz najważniejsze — dopisało dobre towarzystwo.

Z nadzieją na co najmniej tak dobrą powtórkę Stowarzyszenie Lokalni—Niebanalni ze Szklarskiej Poręby, zaprasza na drugą z grzybowych wędrówek, zaplanowaną na 1 sierpnia 2020 roku.
Podobnie jak poprzednio chętni powinni się zgłosić na kilka dni przed wycieczką. Spotkanie uczestników o godzinie 9 przed Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w najbliższą sobotę. Zgłoszenie jest ważne, bowiem wędrówka ma limitowaną liczbę uczestników. Dofinansowana jest przez Lokalną Grupę Działania PARTNERSTWO DUCHA GÓR w ramach Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacji w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

W drugim spotkaniu mini-cyklu Borowiki, kurki, kozaki — grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich. O grzybach - naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich, ponownie pod przewodnictwem specjalistów, będzie można dowiedzieć się o roli człowieka w ochronie przyrodniczego dziedzictwa. W dodatku bezpośrednio tego doświadczając na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego.

Zamiar udziału w wędrówce edukacyjnej należy zgłosić telefonicznie (601 198 594) lub e-pocztą (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Ilość miejsc jest ograniczona, zatem decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy przywożą z sobą dobry humor i chęć wspólnego spędzenia czasu na poszerzaniu wiedzy, a także — co bardzo ważne! — własne środki ochrony osobistej przed SARS-CoV-2. Organizatorzy zaś zapewniają prowiant, bilety na kolej linową na Szrenicę i wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie