Kolej linowa na Szrenicę rusza 1 maja 2020 r., na zasadach dostosowanych do stanu epidemii

Sudety Lift — operator kolei linowych na Szrenicę w Szklarskiej Porębie, uruchamia wjazd na górę, jednak wprowadza specjalne zasady, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.
Przy okienku kasowym będzie mogła znajdować się tylko 1 osoba lub osoba z dzieckiem, lub z osobą z niepełnosprawnością. W kolejce do kasy i do krzesełek należy zachować co najmniej 2-metrowy odstęp pomiędzy oczekującymi. Na krzesełkach może zajmować miejsce 1 osoba. Wyłącznie w przypadku osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących oraz osoby z dzieckiem lub osobą niepełnosprawną mogą jechać 2 osoby. Po zakończeniu przejazdu należy niezwłocznie opuścić peron, umożliwiając innym osobom swobodne wysiadanie z krzesełek. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, i zalecane także podczas całego przejazdu koleją. Osoby z objawami grypy lub innymi podobnymi, zwłaszcza gorączki i kaszlu nie powinny korzystać z kolei, aby nie narażać siebie i innych użytkowników i pracowników obsługi. W obrębie stacji kolei linowej dostępne są środki dezynfekujące, z których zaleca się korzystać przed i po skorzystaniu z przejazdu. Płatności za przejazd najlepiej dokonywać bezgotówkowo.
Obsługa kolei linowej Sudety Lift nie udziela pomocy wymagającej bezpośredniego kontaktu przy wsiadaniu i wysiadaniu z krzesełek.

Uwaga! ostatni wjazd na Szrenicę bez możliwości powrotu oraz ostatni zjazd ze Szrenicy o godz. 16

(Źródło: Sudety Lift)