Pakistan w towarzystwie Wielickiego

Pakistan w towarzystwie Wielickiego

From 10.09.2021 19:00 until 10.09.2021 21:00

At Chata Izerska w Szklarskiej Porębie Dolnej, ul. Piastowska 32,

Categories: Prelekcja

Hits: 1776


Wyprawa Izabeli Rutkowskiej na niezdobytą górę Yavas Sar II

10 września 2021 r. od godz. 19 w Chacie Izerskiej przy Piastowskiej 32 w Szklarskiej Porębie—Dolnej

Przy piątku, na doprawienie humorów piątkowych — dobra wiadomość! Szklarska Poręba wraca na ziemie nieznane. Za tydzień weekend rozpoczniemy od wyprawy do Pakistanu. Zabierze nas Izabela Rutkowska, która opowie historię swego trekkingu po górach Karakorum doliną Ghidims, w towarzystwie legendy himalaizmu — Krzysztofa Wielickiego. Założeniem wyprawy było wejście na niezdobyty wówczas szczyt Yavas Sar II, a celem droga do niego. Będzie trochę pakistańskich smaczków: kolorowych ciężarówek i pięknych górskich widoków.

Izabela Rutkowska — podróżniczka z duszą domatorki, ale ostatnio raczej domatorka z duszą podróżniczki. Przez wiele lat pilotowała wycieczki w różne zakątki świata: Rosji, Mongolii, Turcji, Sri Lanki, Jamajki, Namibii, Kazachstanu...
Największy kawałek swego serca zostawiła w Petersburgu i nad Bajkałem. Mieszkała m. in. w Peru, gdzie śladem Arkadego Fiedlera spłynęła barką po rzece Ukajali; w Turcji, którą odkrywała autostopem i gdzie studiowała; w Petersburgu pracując jako wolontariusz; w Nowej Zelandii — udało się jej wygrać bilety na koncert zespołu AC/DC. Autorka książki podróżniczej dla dzieci: "Niezwykłe podróże Natalki" i bloga: Podróżności.

Terra Incognita 10 września 2021 - Pakistan