24-godzinna Charytatywna Sztafeta Biegowa dla Blanki

24-godzinna Charytatywna Sztafeta Biegowa dla Blanki

From 07.07.2018 18:00 until 08.07.2018 18:00

At Stadion Maraton; Pl. Sportowy 5

Categories: Sport, Rekreacja, Dla mieszkańców

Hits: 4889


24-godzinna Charytatywna Sztafeta Biegowa dla Blanki

Z inicjatywy Komitetu Społecznego Dla Blanki oraz przedstawicieli środowisk (grup) biegowych, wolontariuszy a także Fundacji Słoneczko w pierwszy weekend  lipca odbędzie się niepowtarzalna i pierwsza taka impreza charytatywna w Szklarskiej Porębie.

W sobotę 7 lipca o  godzinie 18 rozpocznie się  charytatywna 24-godzinna sztafetowa biegowa dla Blanki. Finał imprezy  - 8 lipca w niedzielę o godz. 18. W tym czasie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. – Zapraszamy nie tylko biegaczy. Na tę  imprezę przygotowaliśmy min.: maraton zumby,  nocną plenerową projekcję filmową, słodką akcję, loterię fantową – mówi Magdalena Kraczek, wolontariuszka i współorganizatorka imprezy.  Organizatorzy całą dobę będą czekać  na biegaczy, miłośników Nordic Walking i wszystkich ludzi  którzy chcą pomóc chorej Blance. 

Dziewczynka  urodziła się jako wcześniak, 3 miesiące przed czasem. Przez dłuższy czas w szpitalu była zdrowym dzieckiem. Niestety  w trzecim miesiącu życia, tuż przed wyjściem ze szpitala,  w wyniku nagłej operacji i w skutek powikłań zapadła w śpiączkę. Sepsa odebrała nadzieje na przeżycie. Po wielu tygodniach codziennej beznadziei nastąpił przełom. Organizm, słaby i bez szans podjął walkę o życie. Śpiączka pozostawiła po sobie ślady, liczne zmiany neurologiczne. Dlatego Blanka uczy się mówić, komunikować za pomocą obrazków. Jest codziennie rehabilitowana by poprawiać jakość swojego życia. Móc siadać, stać, uczyć się chodzić przy wsparciu sprzętu rehabilitacyjnego. Najbliższym celem jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się  na terenie stadionu lekkoatletycznego  w Szklarskiej Porębie. Można przebiec dowolną ilość kilometrów (pętla liczy 400m). Najważniejsze to aby na bieżni przez 24 godziny ktoś biegał. Szczegóły w regulaminie imprezy i na profilu fb. Organizatorzy liczą na pomoc wolontariuszy i innych osób dobrego serca. Dodatkowe inf pod nr tel. 785 80 42 95.

Szklarska Poręba
Stadion Lekkoatletyczny, Plac Sportowy 5
7-8 lipca 2018
start godz. 18:00

  • Przebiegnij minimum 400m
  • weź udział w 24h sztafecie
  • dołącz w dowolnym monencie

Opłata startowa min. 30zł

Dodatkowe atrakcje

  • maraton zumby (niedziela 15:00)
  • koncert
  • nocna projekcja filmowa
  • słodka akcja

Zapisy na stronie online.datasport.pl

Plakat do pobrania pdf [173.38 KB], jpg [101,79 KB]
Regulamin do pobrania pdf [348.23 KB]