×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

RETROFONIK — koncert

RETROFONIK — koncert

From 16.02.2023 18:00 until 16.02.2023 20:00

At Dworcowa 1

Categories: Koncert

Hits: 1199

Rate:

Zespół pod przewodnictwem charyzmatycznych, rozkochanych w brzmieniach swingu i dixie wokalistek.
Występ to więcej niż koncert — to show przenoszące w czasie. Przypominają polskie i światowe przeboje sprzed 100 laty i... jakby sprzed 100 lat ;).

Tę "małą tajemnicę słodką” odkryjemy wspólnie przy najbliższym spotkaniu 16 lutego od godz. 18 na 4 Peronie w Szklarskiej Porębie przy ul. Dworcowej 10.

Bilet wstępu: 30 zł na EKObilet

"Retrofonik to nie projekt, to muzyczne show, które powstało z naszej słabości do jazzu, swingu i dixieland. Mamy wielkie zamiłowanie do czasów, w których powstawały i tryumfy święciły te nurty muzyczne. Z muzyką nierozłączne były wtedy spotkania towarzyskie i taniec.
Ludzie chcieli być ze sobą, rozmawiać, słuchać piosenek i bawić się przy nich wspólnie. Piękna epoka, tak odmienna od dzisiejszego pędu i pogoni za nieuchwytnymi króliczkami samolubnych marzeń nas ujęła. Z tej tęsknoty postanowiliśmy ją przywołać.
W nostalgii nie jesteśmy sami — na naszych koncertach wraz ze słuchaczami przenosimy się w inny świat, tamten świat, który przeminął, ale nadal tkwi w nas głęboko", — opowiada o RETROFONIK Ewelina Gorayska, pomysłodawczyni zespołu.

RETROFONIK - koncert