×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

From 18.09.2020 00:00 until 20.09.2020 12:00

Categories: Zawody

Hits: 4983

Rate:

XVII Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza

 

Ekstremalny rajd pieszy ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR,
którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 roku, to próba dla najbardziej wytrwałych piechurów. Na przejście 137 km uczestnicy mają 48 godzin.

Śmiałkowie wyruszą na trasę o godzinie 12 spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie, gdzie znajduje się także meta.
Trasa niezmiennie prowadzi pasmami górskimi wokół Kotliny Jeleniogórskiej, kolejno przez: Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie.

W tym wyjątkowym rajdzie udział może wziąć każdy. Niezależnie od tego, czy dotrze się do mety, czy zrezygnuje w trakcie — jest się zwycięzcą.
"Najważniejsze, to zdecydować się stanąć na starcie i podjąć wyzwanie", mówią organizatorzy. "Jedyny środek transportu to własne nogi, a całe wyposażenie niesione jest na plecach", dodają.
Jeśli dystans 137 km wydaje się dla kogoś zbyt duży, ma możliwość wystartować w Połowie Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.. Wyjście także w południe, lecz w sobotę 19 września, spod Mikrostacji Sportów Zimowych na Łysej Górze w Dziwiszowie. Połówkowa trasa ma ok. 70 km, a limit przejścia wynosi 24 godziny.

Program wydarzenia.