×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

MORR = Michał Olszański + Robert Rient

MORR = Michał Olszański + Robert Rient

From 22.02.2019 15:30 until 22.02.2019 16:30

Categories: Kultura, Spotkanie autorskie

Hits: 5361

Rate:

Spotkanie Michała Olszańskiego z Robertem Rientem pod Namiotem Spotkań na Skwerze Radiowej Trójki

Rozmowa z jednym z najciekawszych pisarzy młodego pokolenia, który dzieciństwo i lata wczesnej młodości spędził w Szklarskiej Porębie. Pracował m.in. jako redaktor, sekretarz redakcji, wykładowca, doradca zawodowy osób niepełnosprawnych intelektualnie, prezenter radiowy, lektor, barman i mim.
Dziennikarską przygodę rozpoczynał w „Tygodniku Szklarskoporębskim”. Po ukończeniu liceum ekonomicznego w Jeleniej Górze, studiował resocjalizację i pedagogikę zdrowia na Uniwersytecie Poznańskim. W stolicy Wielkopolski pracował jako prezenter radiowy i jako redaktor naczelny portalu informacyjnego. W Krakowie studiował psychoedukcję i proces grupowy, po czym uzyskał rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. We Warszawie Rient rozpoczął pracę jako wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej i dziennikarz niezależny. Publikował m.in. w magazynach: „Coaching”, „Duży Format”, „Focus”, „Przekrój”, „Sekrety Nauki”, „Sens, „Wprost”, „Wysokie Obcasy”, „Zwierciadło”.

Za przełamanie tabu i opisanie w reportażu „Świadek” bezwzględnych zasad rządzących hermetycznym środowiskiem zboru Robert Rient uzyskał nominację do nagrody dziennikarskiej MediaTory. Został stypendystą „Programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich”, laureatem stypendium literackiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za powieść pt. „Duchy Jeremiego” w 2018 nominowano pisarza do Nagrody Literackiej „Nike”.