18 września w Chacie Walońskiej zebrali się poszukiwacze tajemnych znaków zlokalizowanych na „tajnej mapie Walońskiej” oraz wędrujący z Duchem Gór. Losowano bowiem nagrody Magicznego Szlaku Ducha Gór i III Wyprawy po Złotego AuRuna.

Magiczny Szlak Ducha Gór okazał się prawdziwym wakacyjnym hitem
. Codziennie w Informacji Turystycznej ktoś o niego pytał. W różnych punktach miasta można było również spotkać całe rodziny z charakterystycznym przewodnikiem w ręku. Szlak Ducha Gór to świetna oferta właśnie dla rodzin z dziećmi. Młodsi często są znużeniu długimi wycieczkami. Dla nich właśnie szlak z Rzepiórem to świetne rozwiązanie. Zwiedzają okolice Szklarskiej Poręby, uczestnicząc jednocześnie w grze terenowej.

Więcej o Szlaku Ducha Gór...

Co pół roku losowane są nagrody wśród tych, którzy wędrują szlakiem i rozwiązują zagadki zawarte w krzyżówce.  Nazwiska piechurów wędrujących z Duchem Gór po jego Magicznym Szlaku i uczestniczących w Grze Terenowej, znalazły się w walońskim kapeluszu. 10 dzieci z pośród publiczności wylosowało:

Lista zwycięzców Magicznego Szlaku Ducha Gór
I KUCHARCZYK SZYMON - Piątek
II ALICJA DZIĄG - Łódź
III DUDEK  AGNIESZKA - Kraków
IV  SZENK SEBASTIAN - Gdynia
V WOJAKOWSKI ANDRZEJ  - Warszawa
VI TRĘBACZ EMILIA - Rybnik
VII WAJDA AGATA -  Gorzów Wielkopolski
VIII  FRANKOWSKI MARCIN - Biskupice Wlkp.
IX DŁUGOSZ ADAM - Poznań
X MICHAŁEK KAROLINA – Wrocław

Wylosowani otrzymali sprzęty niezbędne do górskich wedrówek : śpiwory, plecaki, termo kubki, CD z legendami o Liczyrzepie i rarytas dla miłośników Radiowej Trójki - kubki z logiem rozgłośni.Pod Szrenicę dotarła również Joanna Kołodziej z Legnicy z rodzicami. Rodzina przyjechała specjalnie na losowanie nagród i wśród zgromadzonych byli jedynymi, którzy przeszli cały szlak. Dziewczynka otrzymała nagrodę specjalną - kubek trójki i bajkowy przewodnik.

Do nagrody do Chaty Walońskiej przyjechali również uczestnicy III Wyprawy po Złotego AuRuna, która zorganizowało Sudeckie Bractwo Walońskie. Główną nagrodą w zabawie był złoty numizmat AuRun III, z naturalnym szmaragdem, jeden z dwunastu, jakie zostały wybite przez mennicę Sudeckiego Bractwa Walońskiego. W tym roku, aby wziąć udział w losowaniu trzeba było odszukać osiem obiektów zlokalizowanych na terenie Szklarskiej Poręby. Ich zdjęcia zamieszczone zostały na „Tajnej Mapie Walońskiej”. Obiekty miały zamaskowane pewne szczegóły, które można odszyfrować dopiero po dotarciu w ich pobliże. Wśród tych, którzy odszukali tajemnicze obiekty zwycięzców losowała Biała Wiedźma Walońska Rita. Jak co roku wybito 12 złotych monet i tylko jedna z nich trafiła do kogoś spoza bractwa. Szczęśliwcem okazał się Tomasz Bieliński.


Lista zwycięzców III Wyprawy po Złotego AuRuna

TOMASZ BIELIŃSKI - GDANSK  - ZŁOTY AURUN Z NATURALNYM  SZMARAGDEM
II ANDRZEJ SZEWCZYK  ZWOLEŃ  - SEPTERIA
III BRYGIDA SKRZYPCZAK CEGIEŁKA  POZNAŃ - SEPTERIA
IV ARLETA ŻUCHOWSKA LESZNO- SEPTERIA

Więcej
o Wyprawie po Złotego AuRuna...