Nowa kolejka krzesełkowa Szrenica III, to niewątpliwie najważniejsza od lat  inwestycja turystyczna jaka prowadzona jest w Szklarskiej Porębie.

Prace budowlane przy stawianiu sześcioosobowej „kanapy” na Świąteczny Kamień posuwają się niemal zgodnie z terminami. Część prac wykonana została szybciej niż przypuszczano, inne, głównie ze względu na deszczowy sierpień, mają opóźnienia.Gotowe są fundamenty prawie połowy podpór, a pozostałe są zbrojone i na dniach będą zalewane betonem. Widać już również fundamenty garażu krzesełek, a wkrótce rozpoczną się prace związane z budową pozostałych elementów dolnej i górnej stacji.

Na trasie nowej kolei linowej widać układane kable.Na teren budowy wożone są kolejne elementy konstrukcji wyciągu. Jak widać wszystkie są prosto z hali produkcyjnej. Wyciąg będzie nowy i nowoczesny. Narciarze na górę wwożeni będą w zaledwie 8 i pół minuty, a przepustowość wyniesie prawie 2 tys. osób na godzinę.  To w znaczny sposób rozładuje kolejki na Puchatku.

Budowa nowej zimowej kolejki linowej wzbudza duże zainteresowanie. Jest to pierwsza od lat inwestycja narciarska w polskich Karkonoszach i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach nie dojdzie do nowych inwestycji. Miejska Kolej Linowa Karpacz wycofała się z budowy gondoli, ponieważ inwestycja jest nieopłacalna. Trwają negocjacje w sprawie zamiany starego krzesełka na 4-osobową kanapę. W Kowarach inwestor  ma problemy z grupami „ekologicznymi”. W Górach  Izerskich w Świeradowie-Zdrój hiszpańska spółka na razie wstrzymała inwestycje na Świeradowcu. Nic też nie słychać, aby rozbudowywany miał być ośrodek narciarski z gondolą.

Wiadomo już, że budowa wyciągu nie wpłynie na ceny biletów, które poniesione zostaną o inflację oraz wyższy VAT, jaki obowiązywać będzie od stycznia 2011. Ceny będą konkurencyjne nie tylko w stosunku do polskich ośrodków, ale również czeskich. Szczegółowy cennik zostanie  wkrótce opublikowany.

 Na stronie www.sudetylift.com.pl można zobaczyć codziennie aktualizowany obraz z placu budowy.
Zobacz film zrealizowany przez SZKLARNIA TV 
Więcej o wyciągu Szrenica III