×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W dniach 29. 05 do 31. 05 2009 w Szklarskiej Porębie przebywała delegacja z naszego partnerskiego miasta Bad Harzburg. Grupa 56 osób przyjechała na zaproszenie Burmistrza Szklarskiej Poręby Arkadiusza Wichniaka by wziąć udział w Paradzie Rodzinnej oraz w corocznym meczu  piłkarskim między drużynami ze Szklarskiej Poręby i Bad Harzburg. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Parada Rodzinna została odwołana, ale mecze piłkarskie  odbyły się zgodnie z planem.

Grupa naszych przyjaciół z Niemiec przyjechała do Szklarskiej Poręby w piątek 29. 05. 2009 r., około godziny 18:00. Gości uroczyście przywitał Burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak oraz przedstawiciele Rady Miasta. Otrzymaliśmy bardzo miłe upominki – figurkę czarownicy (symbol Bad Harzburg) oraz reprodukcję panoramy Bad Harzburg wykonaną w 1979.  Z naszej strony do Niemiec powędrowały gadżety reklamowe z nowym Znakiem Marki Miasta Szklarska Poręba oraz ozdobny wazon wykonany przez Leśną Hutę.

Mimo, że pogoda nie nastrajała do aktywnego spędzania czasu, ekipa z Bad Harzburg wybrała się na wycieczkę po Szklarskiej Porębie i okolicach. Przez całą sobotę goście z Niemiec odwiedzili najważniejsze atrakcje Szklarskiej Poręby a także Sztolnie i Park Miniatur w Kowarach oraz Świątynię Wang w Karpaczu.

W niedzielę 31. 05. 2009 na boisku przy ul. Waryńskiego w Szklarskiej Porębie Dolnej odbył się mecz piłki nożnej. Drużyna grały w składach 7 osobowych (6 +bramkarz). Udział wzięły drużyny:
TSC Bad Harzburg (A Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1990-1992) – wynik 5:6
TSC Bad Harzburg (B+C Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1993-1995) – wynik 2:1
Old Boys Bad Harzburg – Old Boys Szklarska Poręba – wynik 1:1 (w karnych 5:3).

Mecze były bardzo zacięte a gra była otwarta do samego końca. Niestety przegraliśmy dwa z trzech meczy i to na własnym terenie.   W przyszłym roku delegacja ze Szklarskiej Poręby pojedzie do Bad Harzburg  i będzie okazja do rewanżu. Dekoracja uczestników i wręczenie pamiątkowych pucharów miała miejsce w Hotelu Olimp.

To nie jest pierwsza wizyta mieszkańców Bad Harzburg w Szklarskiej Porębie. Mecze piłkarskie rozgrywane są już od kilku lat na przemian w Szklarskiej Porębie i Bad Harzburg. W przyszłym roku gospodarzem będą nasi przyjaciele z Niemiec.

Miejski Ośrodek Kulturt, Sportu i Aktywności Lokalnej / Referat Promocji Miasta