×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wyjątkowa wystawa polskich artystów tworzących w koloniach artystycznych.  Wystawa zrealizowana w ramach projektu Między biegunami. Polskie kolonie artystyczne na Biennale Sztuki i Filmu Worpswede 2013.

Biennale Sztuki i Filmu w Worpswede 2013, które odbyło się w dniach 25 – 29 kwietnia 2013 r., otwarło cykl przedsięwzięć wystawienniczo - filmowych, organizowanych w Worpswede. Gościem specjalnym była Polska, reprezentowana przez kolonie artystyczne w Bronowicach, Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie i Zakopanem.

Jako gość specjalny Polska zaprezentowała dorobek artystyczny czterech kolonii artystycznych pod wspólnym tytułem „Między biegunami” „Zwischen den POLen”: między historią a współczesnością, między dziedzictwem kulturowym a jego aktualną percepcją. Niemiecka wieloznaczność tytułu projektu uwypukliła różnice między historyczną i współczesną twórczością niemiecką a twórczością polską. Dzieła artystów niemieckich prezentowane były „pomiędzy Polakami”, wskazując na wspólne cechy twórczości, jednocześnie pokazując istniejące różnice.

Część tych prac można obejrzeć do końca czerwca w Szklarskiej Porębie w Muzeum Karkonoskim w Domu Gerharta i Carla Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.