×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Kolejny raz mieliśmy okazję obejrzeć najnowsze premiery filmowe dzięki Objazdowemu Kinu Orange goszczącemu pod Szrenicą w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

23 listopada przez czerwony dywan prowadzący na zaimprowizowaną salę kinową z profesjonalnym ekranem i sprzętem nagłaśniającym przeszły najpierw maluchy z przedszkola na Hucie i uczniowie SP nr 5. Dzieci obejrzały „Delfina Plum”, kolorową, ciepła i przepełniona humorem opowieść o najdzielniejszym delfinie mórz i oceanów.

Po południu seanse odbywały się w Hotelu Bornit. Dla dorosłych przygotowano dwie ciekawe propozycje filmowe „Habemus Papam – Mamy Papieża” przewrotną  historie, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu. Jest to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli - godz. A także „KI” -  pełna ironii, wnikliwa obserwacja życia współczesnej dziewczyny brawurowa rolą Romy Gąsiorowskiej, nagrodzona m.in na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Objazdowe Kino Orange cieszy się w Szklarskiej dużą popularnością. W mieście nie ma kina, a najbliższe w Jeleniej Górze dawno powinno zostać zmodernizowane. Kino Orange to kolejna propozycja MOKSiAL w ramach odbywającej się jesienią Strefy Qultura.

Czytaj więcej o wydarzeniach Strefy Qultura:
Wernisaż "Fabryki Szklarzy"
Kupieckie dialogi z żydowskiej ulicy