×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

„Kupieckie dialogi z żydowskiej ulicy” bawiły publiczność zgromadzoną 27 października w pubie Hotelu „Bornit”.

Piotr Konieczyński i Jacek Grondowy, aktorzy teatru jeleniogórskiego, wcielili się w postać dwóch kupców z Lubartowa.  Zaprezentowali inteligentne humorystyczne Menu, w którym nie zabrakło takich frykasów jak anegdoty, fraszki, powiedzonka, złote myśli, przekleństwa, a nawet szmoncesy. A wszystko to, prosto ze składnicy żydowskiego humoru mistrzów jak Marian Hemar, J.Jurandot, J.Tuwim,Konrad Tom, A. Włast. Występ okraszono kilkoma  pikantnymi nutkami wykonaniu Big Bandu: Night Jazz Orchestra złożonego z muzyków Filharmonii Dolnośląskiej.

Zainteresowanie występem prezentującym humor rodem z najlepszych lat polskiego kabaretu było na tyle duże, że organizatorzy - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej - postanowili zamiast jednego dać dwa przedstawienia. Na obu publiczności nie zabrakło.

Kabaret zainaugurował „Strefę  Qultura” - jesienny cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych przez MOKSiAL
. W strefie tej w październiku i listopadzie będzie można obejrzeć, wysłuchać i wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

  • 10 listopada wernisaż wystawy prac powstałych podczas warsztatów z mozaiki szklanej zwanych „Fabryką Szklarzy”.
  • 23 listopada zawita do nad objazdowe kino Orange, które przywiezie do nas najnowsze premiery
    „Habemus Papam - Mamy Papieża” z główną rolą Jerzego Stuhra to przewrotna komedia o papieżu, który papieżem być nie chciał
    „KI” wielokrotnie nagradzana polska produkcja , która zdobyła Złote Lwy w Gdyni i została wyróżniona na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a dla dzieci ciepła komedia o Delfinie Plum.
  • 24 listopada zagra dla nas Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna złożona m.in. z  muzyków Filharmonii Dolnośląskiej.  Ich koncerty to prawdziwa uczta dla ducha ze szczyptą przewrotnego muzycznego humoru.

    Organizatorzy "Strefy Qultura" dziękują Panu Robertowi Szuberowi - dyrektorowi Hotelu Bornit za przychylność i pomoc w jej organizacji.