×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Sudeckie Bractwo Walońskie   Klub Integracji Społecznej i Stowarzyszenie „Zdolna Dolna”  mają zaszczyt zaprosić Państwa w terminie od maja do września 2011 roku na

IV wyprawę po złotego AuRuna

zatytułowaną „ Zaczęło się w Dolnej ”


Do zdobycia szczerozłota moneta Walońska AuRun IV oraz 20 pozłacanych AuRunów IV. Aby móc wziąć udział w losowaniu drogocennych nagród, trzeba przybyć  do Szklarskiej Poręby i pokonać jeden z dwóch szlaków walońskich:

Pierwszy - to Szlak Waloński   utworzony w roku 2010 przez Stowarzyszenie "Zdolna Dolna" ze Szklarskiej Poręby Dolnej. Jest to trasa łatwa, dostępna dla wszystkich, bogato ilustrowana tablicami z opisami ciekawszych miejsc i poprowadzona jako ścieżka dydaktyczna znakami w kolorze czerwonym. Przejście Szlaku Walońskiego nagradzane będzie jednym kuponem na osobę i biorącym udział w losowaniu.  

Drugi - to Szlak Karawan Walońskich, którym przed wiekami transportowano urobek z Gór Izerskich do Starej Wsi jak ongiś nazywano Szklarską Porębę Dolną. Szlak ten zaczyna i kończy się w Szklarskiej Porębie Dolnej, a prowadzi przez najpiękniejsze tereny naszych gór. Nie jest ujęty na żadnej z map zaś jedyne, co wędrowcom wskazuje drogę, to zaszyfrowane znaki, umieszczone wzdłuż trasy. Szlak Karawan Walońskich jest trudny i przeznaczony dla zaawansowanych wędrowców, którym nie straszne są surowe warunki, jakie towarzyszyły i towarzyszą Walończykom penetrującym nasze góry.

UWAGA !!! Do przejścia szlaku potrzebna jest mapa gór Izerskich.
 
Wyprawa jest całodniowa, dlatego wyruszyć trzeba skoro świt. Po drodze nie ma schronisk, sklepów ani miejsc noclegowych, więc aby ją pokonać należy zabrać ze sobą zapas jedzenia i picia na dwa dni.

By móc wyruszyć na szlak potrzebna jest pierwsza wskazówka, którą możemy otrzymać tylko i wyłącznie  w Chacie Walońskiej. 
   
Każda osoba która przejdzie Szlak Karawan Walońskich w terminie trwania konkursu premiowana będzie dwoma kuponami konkursowymi na osobę, które wezmą udział w losowaniu nagród głównych oraz nagród niespodzianek  ufundowanych przez sponsorów.  Każdy uczestnik wyprawy po złotego AuRuna IV może przejść obydwa szlaki; Szlak Waloński i Szlak Karawan Walońskich - w ten sposób zwiększając swoje szanse na zdobycie nagród.

By rozpocząć wędrówkę należy  pobrać  kupony konkursowe  w jednym z niżej wymienionych miejsc.

 Punkty wydające i przyjmujące kupony:
· Mennica Walońska   pn - pt  9-16  ul. Kołłątaja 12  tel. 722 276 280
· Chata Izerska  pn - sob 9-18 ul. Piastowska 32 tel. 75 76 11 106
· Dom wczasowy Jaś  pn - sob 9-18  ul. Piastowska 27 tel. 75 717 35 52
· Dom wczasowy Aga pn -sob 9-18 ul. Piastowska 16 tel. 503 876 284
  
Miło nam Państwa poinformować, że w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy nową formułę losowań. Oprócz nagrody głównej, jaką jest złoty AuRun IV, Mennica Sudeckiego Bractwa Walońskiego wyjątkowo przeznaczyła jeszcze 20 pozłacanych AuRunów IV (nakład 150 sztuk) jako nagrody dodatkowe, które wraz z nagrodami niespodziankami losowane będą zawsze w piątek wieczorem  przy ognisku ( godz 19,oo), dla uczestników wyprawy z danego tygodnia.

DZIĘKI DOFINANSOWANIU IMPREZY PRZEZ URZĄD MIASTA SZKLARSKA PORĘBA . UDZIAŁ W KONKURSIE JEST BEZPŁATNY.

Więcej informacji na www.aurun.pl