×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Joerg Capol, omawiając na Komisji Pucharu Świata kalendarz na sezon 2011/2012, tak właśnie nazwał te trzy dni, które czekają Szklarską Porębę w lutym 2012 roku.

W ramach Pucharu Świata na piątek 17 lutego zaplanowano sprint w technice dowolnej i dzień później 10 km klasykiem dla kobiet oraz 15 km klasykiem dla mężczyzn. 

W niedzielę 19 lutego, po zawodach Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie Jakuszycach, odbędzie się FIS World  Uphill Trophy (poza Pucharem Świata).

„Lubimy to, co znamy” powiedział w filmie ”Rejs” jeden z bohaterów. Czołowi zawodnicy Świata będą mogli się przekonać w niedzielę 19 lutego, czy World Uphill Trophy jest dobrym pomysłem.

Joerg Capol i Vegard Ulvgang są przekonani, że gdy zawodnicy poznają Uphill Trophy, to je polubią. By wziąć udział w Uphill Trophy swój kod FIS (warunek startu w zawodach) odnowi Przewodniczący Komisji Pucharu Świata -Tiit Pekk.

Po sukcesie Biegu Piastów w Worldloppet (prawie 5 tys. uczestników w roku 2011) Szklarska Poręba stoi przed wielką szansą wypromowania Kotliny Jeleniogórskiej wśród fanów biegów narciarskich z całej Europy.

Przy dobrym rozegraniu tematu skorzystają na tym Świeradów Zdrój, Karpacz i inne miejscowości.

Mamy możliwość pokazania unikatowych tras biegowych o długości ponad 100 kilometrów. Czy polskie i czeskie trasy staną się europejską mekką narciarstwa biegowego zależy już tylko od nas samych.

FIS dał nam szansę. Trzeba zakasać rękawy i pokazać, iż potrafimy pracować równie solidnie, jak koledzy z Norwegii, czy Szwecji.