×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Trójkowa Magistrala Rowerowa dzień po dniu.  (Relacje czytaj również tutaj)

Etap 1 Szklarska Poręba - Jawor 

Ekipa Trójkowej Magistrali Rowerowej jest już na trasie. Pierwszy etap ze Szklarskiej Poręby do Jawora jest już za nimi. Deszczowa pogoda odprowadziła naszych kolarzy aż do Złotoryji. Wszyscy uczestnicy dojechali bezpiecznie i dobrej kondycji. Do Jawora dojechali o godzinie 15:00 zgodnie z radiową zapowiedzią Henryka Sytnera. 
    
Etap I ze Szklarskiej Poręby do Jawora (etap górski) na dystansie 109,2 km nieustraszeni rowerzyści pokonali dokładnie w 5 godzin 1 minuta 2 sekundy. Premię górską wygrał Karol Głuszak ze Szklarskiej Poręby.
Na koniec informacja na temat Mistrzostw Trójkowej Magistrali Rowerowej w Spinningu. Drużyna z Jawora przejechała 74 km 698 m. w czasie 60 minut. Rekord ustanowiony w Szklarskiej Porębie nie został pobity.

Etap II Jawor - Żórawina. Pogoda w kratkę ale za to humory świetne.

"Drugi etap rozpoczęliśmy podobnie jak w Szklarskiej Porębie - deszczem... Starterem do etapu była Pani Burmistrz Jawora. W drugiej części etapu przywitało nas słoneczko, które towarzyszyło nam do Żórawiny. Podczas etapu Andrzej z Augustowa tak naciskał na pedały, że musiał nadrobić 40 km aby się z nami spotkać w Żórawinie... Lotny finisz w Żórawinie wygrał Czesio z Giżycka.
 
Etap II Jawor - Żórawina dystans 78,25 km czas przejazdu 3:36:25
 
Drużyna z Żórawiny pod kierownictwem Miłosza Szczurowskiego w Mistrzostwach Trójkowej Magistrali Rowerowej w Spinningu przejechała 87 km 703m tym samym ustanowiła nowy rekord. Władze Żórawiny przywitały nas na rowerowym festynie podobnie jak w Szklarskiej Porębie gdzie uczniowie szkół mogli zdobyć kartę rowerową i motorowerową.
Pozdrawiamy"

       
 

Etap III Zórawina - Ostrzeszów. Relacja uczestników Magistrali:
"Trzeci etap zaczął się pechowo... jednemu z uczestników nad ranem strzeliła guma... W Żórawinie pożegnały nas władze gminy oraz przesympatyczna Pani Sołtys.
Był to etap prawdy mimo pięknej pogody jechaliśmy cały czas pod górę i pod wiatr.Na granicy wojwództw pozdrowił nas kierowca, który słuchał "Trójki". Przed Ostrzeszowem czekała na nas grupa rowerzystów, która w asyście radiowozu policyjnego wprowadziła nas na rynek Ostrzeszowa. Władze Ostrzeszowa przygotowały piknik rowerowy dla mieszkańców.
Etap III Żórawina - Ostrzeszów dystans 115 km czas przejazdu 5:25:00. Najlepszy na etapie okazał się Lech Jewtuszko
Drużyna z Ostrzeszowa pod kierownictwem Janusza Suwiczaka w Mistrzostwach Trójkowej Magistrali Rowerowej w Spinningu przejechała 86 km 307 m tym samym jest to drugi wynik w zawodach. Miłym akcentem III etapu był koncert gitarowy w wykonaniu Kazimierza Misia, który odśpiewał hymn magistrali trójkowej...
 
Pozdrawiamy Szklarską Porębę."

   

 
Etap IV Ostrzeszów - Warta. Relacja uczestników Magistrali:

"Czwarty etap  Ostrzeszów - Warta poza nami pokonaliśmy dystans 64 km w czasie 2:55. Przejeżdżając przez miejscowość Błaszki byliśmy gośćmi festynu związanego z udzielaniem pierwszej pomocy medycznej. Do miejscowości docelowej Warta po udanej ucieczce pierwszy wjechał dzisiejszy solenizant Karol ze Szklarskiej Poręby, lotną premię na granicy województwa łódzkiego wygrał Krzysztof  z Kolna. Na stadionie miejskim w Warcie został zorganizowany Piknik Rowerowy w którym uczestniczyli przedszkolaki i starsza młodzież. W zawodach spiningowych dziewięcioosobowy zespół Warty osiągnął wynik 69 km. 560 m. Wynik ten został osiągnięty dzięki wysiłkowi trzech wspaniałych i miłych rowerzystek. Lider dzisiejszego etapu uraczył uczestników magistrali i zawodów spinngowych przepysznym tortem za co został nagrodzony."

  

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj 

Etap V Warta - Kutno. Relacja uczestników:

"V etap na trasie Warta - Kutno przebiegał w słonecznym skwarze. Pomimo panującego upału koledzy rowerzyści z Kutna nie dali sobie odebrać prowadzenia na tym etapie. Rozprowadzili swojego zawodnika na finiszu...
Szklarska Poręba zaznaczyła swój udział w dzisiejszym etapie bezprecedensowym zwycięstwem. Lotną premię na 400 km. TMR wygrał po wspaniałym finiszu Donat Pawłowski . W Łęczycy spotkaliśmy uczestników rajdu rowerowego Uniejów-Tum, z którymi wymieniliśmy się informacjami. W oczekiwaniu na przyjazd rowerzystów z Kutana zwiedziliśmy nieczynny zakład karny. Włodarze miasta Kutna przygotowali na nasze powitanie festyn sportowy,  który prowadził redaktor Radiowej Trójki Henryk Sytner. Reprezentacja Kutna ustanowiła nowy rekord TMR w spinningu wykręcając 88,787 km. V etap wyniósł 95 km przejechane w czasie 4:15h.
Pozdrawiamy"

  

  

Etap VI Kutno - Wyszogród. Relacja uczestników:
 
"Dzięń zaczął się miło od telefonu byłego uczestnika Mariusza Wróbla, który życzył nam szerkości...
 VI etap Kutno - Wyszogród 78 km pokonaliśmy w czasie 3:38h. Pomimo słońca wiatr nam nie odpuszczał i był naszym przeciwnikiem...
 Pierwszym, który przekroczył 500 km. naszej magistrali był Maciej ze Szklarskiej Poręby. Maciej podczs swej ucieczki czuł oddech Krzysztofa z Kolna, ale karkonoski góral się nie dał... Lotną premię na Wiśle wygrał Krzysztof z Kutna. Rowerzyści ze Szklarskiej Poręby rozprowadzili swojego kolegę Piotrka, który pierwszy wjechał do Wyszogrodu odnosząc tym samym zwycięstwo etapowe.
Tradycyjnie gospodarze miasta zorganizowali piknik rowerowy z konkursami dla dzieci i młodzieży. Dużą atrakcją pikniku był kiermasz firmy VITESSE produkującej odzież rowerową. Miłym akcentem było wręczenie uczestnikom TMR koszulek etapowych.
Reprezentacja Wyszogrodu w spiningowych zawodach podniosła porzeczkę swoim wynikiem 97 km. 411m. tym samym wychodząc na prowadzenie.
Pozdrawiamy"

  

Etap VII Wyszogród - Jednorożec. Relacja uczestników:

"VII etap  Wyszogród - Jednorożec poza nami pokonaliśmy dystans 120 km w czasie 5:20 h. Wyszszogród pożegnał nas słoneczkiem. Na 30 km w Płońsku polała się pierwsza krew, kolega Leszek zaliczył upadek. Pomimo odniesionej kontuzji dojechał do Jednorożca. W połowie drogi warunki atmosferyczne uległy zmianie - silny wiatr "w oczy" i ulewny deszcz. W miejscowości Ciechanów oczekiwał na nas Zdzisław, który był naszym pilotem na trasie trójkowej magistrali. W Jednorożcu wjechaliśmy na stadion gdzie odbywał się piknik rowerowy. Reprezentacja Jednorożca w zawodach spiningowych TMR uzyskała jak do tej pory najlepszy wynik 103,271 km. Miłą niespodziankę przygotowali nam gospodarze częstując nas "rowerowym tortem. Pozdrawiamy"

     

 

Etap VIII Jednorożec - Kolno. Relacja uczestników:
 
VIII etap Jednorożec - Kolno  129,8 km. przejechaliśmy w czasie 5:58 h. Był to bardzo wyczerpujący etap ze względu na  wysoką temperaturę powietrza sięgającą nawet do 35 stopni. Lotną premię na 750 km wygrał Krzysztof z Kutna. W asyscie Straży Pożarnej  i dużej grupy rowerzystów wjechaliśmy do Nowogrodu. Władze i mieszkańcy tej miejscowości serdecznie nas ugościli. Przed Kolnem czakała na nas asysta Policji wraz z liczną grupą rowerzystów. Władze Kolna zorganizowały piknik rowerowy połączony z paradą rowerową ,w której brało udział około 250 rowerzystów.  Najbardziej  aktywnym na tym etapie był Krzysztof z Kolna, który był zwycięzcą tego etapu. W zawodach spingowych TMR reprezentacja Kolna uzyskała wynik  70,849 km. Pozdrawiamy."

  


Etap IX Kolno - Giżycko. Relacja uczestników:
 
"Przedostatni IX etap TMR  Kolno - Giżycko był jednym z krótszych liczył 85 km, które przejechaliśmy w czasie 3:40 h. Pogoda nam dzisiaj sprzyjała. Premię lotną na granicy na granicy województwa warmińsko-mazurskiego wygrał Paweł z Kutna. W miejscowości Miłki oczekiwała na nas grupa rowerzystów ze stowarzyszenia "Masters" , którzy wprowadzili nas do Giżycka. Etap ten zwyciężył Czesław mieszkaniec Giżycka. Na plaży miejskiej Panie policjantki przeprowadziły konkurs z przepisów rowerowych dla dzieci. Mastersi z Giżycka pomimo chęci na pudło w zawodach spiningowych TMR osiągnęli wynik 86,701 km. Pozdrawiamy. "

   Etap X Giżycko - Augustów. Relacja uczestników:

"Witamy. X etap Giżycko - Augustów  109 km. który pokonaliśmy w czasie 4:46 h był etapem kończącym Trójkową Magistralę Rowerową. W Giżycku pożegnały nas władze miasta. Asysta Straży Miejskiej towarzyszyła nam do miejscowości Kruklanki. Tym razem pogoda nas nie rozpieszczała było chłodno i deszczowo. Trasa dzisiejsza była bardzo zróżnicowana - przypominała profile tras karkonoskich. Premię górską po zaciętej walce wygrał Piotr ze Szklarskiej Poręby. Lotna premia 900 km. przypadła Andrzejowi z Kutna. Bezapelacyjnym liderem dzisiejszego etapu został Andrzej z Augustowa. W Olecku oczekiwała na nas grupa rowerzystów z augustowskiego klubu rowerowego towarzyszyli  oni nam do mety, która znajdowała się rynku miasta. Na zorganizowanym pikniku rowerowym policjanci ustawili miasteczko rowerowe gdzie przeprowadzano różne konkursy, można było oznakować również rowery. Reprezentacja Augustowa w mistrzostwach spiningowych TMR uzyskała wynik 96,049 km.
Pozdrawiamy".