×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Trójkowa Magistrala Rowerowa 2011 wystartowała!!! 

1 czerwca przed godziną 9.00 ze Skwerku Radiowej Trójki odjechali: Andrzej Śnieć, Krzysztof Sudomir, Paweł Markiewicz z Kutna, Jerzy Okraska z Wyszogrodu, Jan Tucholski z Jawora, Krzysztof Dzięgielewski z Kolna, Czesław Gudan z Giżycka, Andrzej Zarzecki z Augustowa.

Towarzystwo Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach” reprezentują:  Piotr Lepka, Donat Pawłowski, Karol Głuszak, Maciej Abramowicz oraz Lech Jewtuszko, który jest kronikarzem i fotografem Magistrali . Na trasie liczącej 900 km towarzyszyć im będzie samochód techniczny /użyczony przez firmę CITROEN , kierowany przez Macieja Rutkowskiego i Arkadiusza Wichniaka - koordynatora projektu oraz Artur Srokowski jadący samochodem użyczonym przez Związek Gmin Karkonoskich.


Choć pogoda na starcie uczestnikom raczej nie sprzyjała, padał lekki deszcz a i temperatura była niewysoka, magistralowicze byli dobrej myśli. Dziś do pokonania mają 105 kilometrów. Celem jest Jawor.

Rowerzyści w ciągu 11 dni odwiedzą w sumie dziesięć miast partnerskich projektu – Jawor, Żórawinę, Ostrzeszów, Wartę, Kutno, Wyszogród, Jednorożec, Kolno, Giżycko, Augustów. Każda z miejscowości partnerskich przedstawi swoją ofertę turystyczną i wypoczynkową na nadchodzący sezon letni 2011.

Ponadto w miastach partnerskich, w dniu przejazdu grupy rowerzystów, przygotowane są różne atrakcje np.: rowerowe  zabawy ruchowe, rajdy rowerowe, egzaminy na kartę rowerową lub wyścigi rowerowe. Imprezy skierowane są do mieszkańców odwiedzanych  miast.

W Szklarskiej Porębie w przeddzień wyjazdu odbył się pojedynek drużyn reprezentujących miasta partnerskie w spinningu. Spinning to coraz popularniejszy sposób jazdy na rowerze stacjonarnym. 9 osobowe drużyny mają do dyspozycji 3 rowery, na których mają „przejechać” jak najdłuższy dystans. Wczoraj ustanowiony został rekord: 81 km i 841m w 60 minut. W każdym kolejnym etapowym mieście ten rekord będzie poprawiany.

To już III edycja Trójkowej Magistrali Rowerowej . Przejazd na dwóch kółkach spod Szrenicy do Augustowa to sposób na niekonwencjonalne uczczenie współpracy Szklarskiej Poręby z wieloletnimi partnerami naszego miasta: Augustowem i Radiową TRÓJKĄ.

Czytaj więcej o tegorocznej Trójkowej Magistrali Rowerowej tutaj 
Zobacz relację z zeszłorocznej Magistrali na  SZKLARNIA.TV