×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Spotkajmy się na debacie społecznej !

Szklarska Poręba w ramach projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju” realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i Agencję Rozwoju i Innowacji, organizuje debatę społeczna dotyczącą  problemów miasta.

W ramach projektu na terenie miasta powstało partnerstwo, którego zadaniem jest wspólne zaktualizowanie Strategii Rozwoju Miasta.

Kolejnym elementem projektu są  właśnie debaty społeczne. W Szklarskiej Porębie debata przeprowadzona zostanie na  zasadach demokracji deliberatywnej, metodą OPEN SPACE.

Jest to metoda grupowego rozwiązywania problemów, zbierania pomysłów i wypracowania rozwiązań. Na początku wypracowywany jest wspólny plan pracy, potem uczestnicy zajmują się tym co jest dla nich najbardziej interesujące i ważne. Open Space niweluje bariery wieku, doświadczenia i pozycji.

Wspólnie wypracowana Strategia Rozwoju Miasta pozwoli miastu przystosować się do zmian gospodarczych, a także zwiększyć ogólną konkurencyjność gminy, zarówno na tle Województwa jak i całej Polski.

DEBATA SPOŁECZNA odbędzie się 5 czerwca 2011, godz. 16:00 w Hotelu Bornit, ul. Mickiewicza 21, Szklarska Poręba.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w debacie !  Wspólnie wyznaczmy przyszłość Szklarskiej Poręby !

Czytaj więcej o kolejnych etapach projektu „Partnerstwo na rzecz rozwoju”.