×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Złocista plaża, palmy, łodzie – w takiej scenerii odbyły się na opolskim rynku  XI Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę Słońca”.

W tegorocznych targach  wzięło udział  ponad 100 wystawców. Obecni  byli przedstawiciele z Polski, Czech, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, ale także z tak odległych miejsc jak RPA czy Dominikana.

Wśród wystawców swoją ofertę prezentowała również Szklarska Poręba. Szczególnie  wielką popularnością cieszyła się mapa Rowerowa Kraina oraz przewodnik po Magicznym Szlaku Ducha Gór.

Targom towarzyszyło wiele atrakcji i dodatkowych wydarzeń, które zachęcały do zapoznania się i skorzystania ze zgromadzonych propozycji turystycznych.

Trzy targowe dni (od 12 do 14 maja) wypełnione zostały rozrywką. Na opolskim Rynku wystąpiło kilkanaście zespołów muzycznych i tanecznych.  Dodatkową atrakcją, która przyciągała na stoisko Szklarskiej Poręby, były konkursy z wiedzy o naszym mieście.

Trzeba przyznać, że Opolanie wykazali się dużą  znajomością regionu. Odpowiedzieli min. na takie pytania jak nazywa się najwyższy wodospad w polskich Sudetach, czy znali inne nazwy Ducha Gór. 

Obok nas swoją ofertę prezentowały również INTERFERIE spółka posiadająca szeroką gamę ośrodków wypoczynkowych jak i hoteli, wśród których jest hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Prezentowane oferty wyjazdów i pobytów turystycznych w mieście pod Szrenicą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony przedstawicieli z branży, jak i klientów indywidualnych szukających ofert ciekawych podróży i wypoczynku.

Kolejnym etapem promocji naszego miasta będzie Wrocław, już w nadchodzący weekend wrocławianie będą mogli zapoznać się z ofertą Szklarskiej Poręby.

Zapraszamy  właścicieli atrakcji turystycznych oraz gestorów bazy noclegowej  do współpracy i dostarczanie materiałów reklamowych swoich obiektów (ulotek, folderów i prospektów) do Biura Informacji Turystycznej w celu prezentacji ich na ww. imprezie. (Referat Promocji Miasta)