×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W tym roku już po raz XIII odbyły się Międzynarodowe Targi Tourtec, na których nie mogło zabraknąć Szklarskiej Poręby.

Tematem przewodnim na naszym stoisku był Magiczny Szlak Ducha Gór. Odwiedzający nas chętnie robili zdjęcia z Karkonoszem, który był nieodzownym elementem promującym nasze miasto.

Dodatkowo przez 2 dni targów można było spróbować przysmaków przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Zdolna Dolna m.in. „Magiczne Pierogi” i karkonoskie ciasta z miasta pod Szrenicą, a kanapki ze smalcem i ogórem nie miały sobie równych.

Za rogalikami upieczonymi przez kucharza z hotelu Szrenica stała długa kolejka, nie tylko by je spróbować, ale też aby  poznać ich przepis.

Hitem tegorocznych targów okazał się Nordic Walking z Duchem Gór. Blisko 30 osób powędrowało na 2 godzinny spacer z instruktorem Beatą Holek z MOKSiAL-u  i jej dziewczynami, na czele z Liczyrzepą. 

Podczas wycieczki można było otrzymać cenne rady jak poprawnie chodzić z kijami, ale także usłyszeć o magicznych głazach z hologramami, jakie można znaleźć na szlaku Karkonosza. Na zakończenie wędrówki każdy z uczestników otrzymał piernikowego Ducha Gór i zaproszenie do Szklarskiej Poręby.

Na  targach prezentowało się ponad 100 wystawców.  Były m.in. miasta i regiony, organizacje turystyczne, biura podróży, uzdrowiska, hotele, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.
Na imprezę przybyli również goście zagraniczni m.in. z  Niemiec, Czech i Holandii.

Podczas dwóch dni  targów wystawcy zaprezentowali kompleksowe propozycje zagranicznych oraz krajowych wyjazdów, wycieczek, hoteli, uzdrowisk, ośrodków narciarskich czy SPA.

Zwiedzający  mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą różnorodnych atrakcji turystycznych w tym kulinarnych, kulturalnych, przyrodniczych, a także aktywnego wypoczynku.

Targom towarzyszyły również liczne pokazy, konkursy i degustacje. Odbywały się występy folklorystyczne, na scenie wystąpił m.in. zespół ze Szklarskiej Poręby – Porębianie.

Tegoroczne targi Tourtec można zaliczyć do bardzo udanych, na pewno pomogła w tym również piękna i słoneczna pogoda, ale także wiele atrakcji jakie czekały na zwiedzających.

Już niebawem z ofertą turystyczną Szklarskiej Poręby będą mogli zapoznać się mieszkańcy Opola , gdzie w dniach od 12 do14 maja odbędą się międzynarodowe targi turystyczne   „W Stronę Słońca.” (Referat Promocji Miasta)