×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Coroczna „Śnieżna Majówka” w Jakuszycach w tym roku odbyła się 1 maja.

Przy słonecznej i wietrznej pogodzie oraz …. braku śniegu spotkało się na Polanie Jakuszyckiej około 50 osób. Niektórzy, nie bacząc na informacje pogodowe, przyjechali z nartami nawet z Warszawy. 

Zgodnie z programem imprezę rozpoczęło grupowe poszukiwanie śniegu.

Po około godzinie penetracji zakątków tras biegnących wokół  „samolotu” udało się odnaleźć łatę śniegu długości ok. 10 m. 

Organizatorzy – Karkonoskie Towarzystwo Biegaczy Narciarskich i Stowarzyszenie Bieg Piastów - zadbali, aby brak śniegu nie przeszkodził w rozegraniu konkurencji, które pozwoliły rozdać nagrody ufundowane przez sponsorów.

Rozegrano wśród uczestników trzy konkurencje – z wiedzy o Biegu Piastów, rzutu do dzwonka (zamiast kulki śniegu skorzystano z piłek tenisowych) oraz dodatkową konkurencję - dostarczenie na Polanę co najmniej kulki śniegu.

W wesołej (jak zwykle) atmosferze przy ognisku i pieczonych kiełbaskach rozstrzygnięto konkursy, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Sponsorzy:Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Miasto Kowary, Stowarzyszenie Bieg Piastów, AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeniowe.