×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ponad stu rowerzystów wzięło udział w zawodach, które 1 maja swój start miały przy bazie harcerskiej "Czerwonak".

Rowerowa Majówka zaczęła się od zmagań najmłodszych cyklistów podczas Sudeckiej Młodzieżowej Ligi Sportowej – CROSS-CZERWONAK. Na starcie stanęli zawodnicy Wiosennych Mistrzostw Przedszkolaków i SP nr 1.  Do przebycia mieli trasę, w zależności od wieku, od 300 metrów do 6 km.

Nagrodą był medale i dyplomy, a także świetna zabawa. Emocje najmłodszych cyklistów udzieliły się ich rodzicom, którzy dzielnie dopingowali rowerzystów na całej trasie. Na koniec dla wszystkich zorganizowano ognisko z kiełbaskami.

Po najmłodszych rowerzystach przyszła kolej na poważne zmagania starszych cyklistów.

Spod bazy „Czerwoniak” wystartowali oni w V już Memoriale im. Jurka Zawadzkiego - współtwórcy systemu tras rowerowych w okolicy Szklarskiej Poręby. Uczestnicy  mieli do pokonania 31 kilometrowy dystans, w większości poprowadzony trasą rowerową nr 5. 

W tym roku zawody były nieco trudniejsze niż w zeszłych latach. Trasę wytyczono bowiem  przez Koralową  Ścieżkę. Wśród mężczyzn najszybciej na metę dojechał Albert Fokt z Kalisza z czasem 01:06:47. Najlepsza wśród pań okazała się Ewa Duszyńska z Jelenie Góry (01:28:11)

Organizatorem imprez było Stowarzyszenie Cyklistów – Szklarska Poręba na dwóch Kołkach i MOKSiAL. (A. Kaczmarska)

WYNIKI Memoriału: kobiet i mężczyzn.