To był kolejny udany weekend w Szklarskiej Porębie. Piękna pogoda, ciekawe imprezy, obecność ogólnopolskich mediów zapewniły naszemu miastu świetną reklamę nie tylko w Polsce.

26 lutego w sobotę odbyły się dwie ważne imprezy. Pełen emocji Pre World  Uphill Trophy był próbą generalną przed przyszłorocznym Pucharem Świata FIS w biegach narciarskich. Pochlebną relację z tego wydarzenia zamieszczono m.in. na stronach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Tego samego dnia na Szrenicy ścigali się również celebryci podczas Slalomu Gwiazd.

Przez cały weekend od 25 do 27 lutego o  Szklarskiej Porębie, o wydarzeniach i nowych inwestycjach w naszym mieście mówiono wiele w różnych kanałach telewizyjnych.
 
Relacje usłyszeć można było w programie drugim TVP podczas  piątkowego wydania „Pytania na śniadanie” prowadzonego przez Michała Olszańskiego.

W piątek i w sobotę informacje spod Szrenicy  nadawała również TVP Info. Po raz pierwszy  (w sobotę od godz. 5.55 do godz. 11.00) cały program tej stacji prowadzony  był ze Szklarskiej Poręby.

Również w programie Dzień Dobry TVN, a także w pasmie TVN 24 nie zabrakło informacji o nas. Dodać należy, że przyjechały do nas aż 3 ekipy TVN-u.

Jak zwykle Program Trzeci Polskiego Radia obszernie relacjonował wydarzenia ze swej zimowej stolicy.

Wszystkie programy  były świetnie przygotowane i bardzo pochlebne dla naszego miasta. Duża zasługa w tym m.in. mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy zdyscyplinowani,w pełnym rynsztunku pojawiali się o wyznaczonych godzinach.

Straż Pożarna już od godziny 4.00 rano w sobotę przygotowywała ognisko dla programu TVP Info. Retro zawodnicy wystąpili w swych strojach,  ratownik GOPR podjechał na skuterze, przed kamerami stanęły też dzieci z Klubów Sportowych. Nawet gwiazdy, które ścigały się na Szrenicy reklamowały nasze miast w zabawnych przebraniach.

To nie koniec zamieszania medialnego wokół naszego miasta. O Szklarskiej Porębie będzie głośno również za tydzień, kiedy to w Jakuszycach odbędzie się XXXV Bieg Piastów - największa impreza masowa w Polsce w narciarstwie klasycznym .
(tekst : Anita Kaczmarska)