×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Relacje na żywo z odbywających się na Polanie Jakuszyckiej od 6 stycznia zawodów Psich Zaprzęgów  przeprowadziła na Polanie Jakuszyckiej TVP Info. 

Oprócz wejść z rywalizacji  czworonogów widzowie mogli zobaczyć również zapowiedź Slalomu Retro , podczas której Przemysław Wiater, Robert Jagiełło i Feliks Rosik w strojach z dawnych epok zachęcali telewidzów do wzięcia udziału w zawodach 19 lutego. Retrowcy wzbudzali wielkie zainteresowanie nie tylko na antenie telewizyjnej , ale również na Polanie Jakuszyckiej. 

 Ludzie chętnie pozowali z nimi do zdjęć i wypytywali o stary sprzęt.  Tym bardziej, że  Panowie w dniu święta Trzech Króli dodali do swoich strojów elementy iście królewskie. W kolejnym wejściu  Radosław Ekwiński,  współorganizator zawodów Husqvarna Tour 2011 przybliżył widzom ideę  jednego z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów  mówiąc min. o tym ,że wyścigi  te to połączenie współpracy człowieka z psami różnych ras takich jak alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed czy husky syberyjski.

Dodał również , że tegoroczna  impreza przyciągnęła ogromną liczbę zarówno oglądających jak i startujących w zawodach. Pierwszego  dnia bowiem  na starcie stanęło blisko 50 maszerów rywalizując w różnych kategoriach na dystansie 30 km. Kolejne wejścia na antenę to relacja z rozgrzewki jednego ze startujących zawodników i jego zaprzęgu. Tu po raz kolejny okazało się ,że zwierzęta nie zawsze robią to co chcą ludzie. 

Podczas gdy psy wyruszyły na trasę, widzowie mogli zapoznać się z Panem Sławomirem Stankiewiczem, propagatorem nieco mniej popularnej formy spędzania  wolnego czasu, a mianowicie wędrówki na rakietach śnieżnych. Telewidzom zaprezentowano sprzęt, na którym chodzą piechurzy, jak również na własne oczy przekonali się ,że chodzenie po głębokim śniegu, kiedy na nogach ma się rakiety śnieżne wcale nie jest takie trudne.
ZDJĘCIA : Husqvarna AB   

Więcej o V edycji Husqvarna Tour odbywajacej sie na jakuszyckich trasach do 9 stycznia.