×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W Starej Chacie Walońskiej odbyło się uroczyste wręczenie złotego AuRuna III.

W tym roku laureatem nagrody został Tomasz Bieliński z Gdańska. Wręczenia nagrody dokonała projektantka i twórczyni AuRuna Wiedźma Zielna Dorota Pawłowska. Złoty AuRun III został wręczony w obecności Wielkiego Mistrza Walońskiego Juliusza Naumowicza oraz Burmistrza Szklarskiej Poręby pana Arkadiusza Wichniaka.

W III Wyprawie po Złotego AuRuna, którą jak co roku organizowało Sudeckie Bractwo Walońskie, główną nagrodą  był złoty numizmat AuRun III, z naturalnym szmaragdem. Jeden z dwunastu, jakie zostały wybite przez mennicę Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

W tym roku, aby wziąć udział w losowaniu trzeba było odszukać osiem obiektów zlokalizowanych na terenie Szklarskiej Poręby. Ich zdjęcia zamieszczone zostały na „Tajnej Mapie Walońskiej”. Obiekty miały zamaskowane pewne szczegóły, które można odszyfrować dopiero po dotarciu w ich pobliże.

Wśród tych, którzy odszukali tajemnicze obiekty zwycięzców losowała Biała Wiedźma Walońska Rita. Jak co roku wybito 12 złotych monet i tylko jedna z nich trafiła do kogoś spoza bractwa. Szczęśliwcem okazał się w właśnie Tomasz Bieliński.

Tomasz Bieliński który jest studentem czwartego roku informatyki, przyznał że była to jego i jego rodziny już druga wyprawa po złotego AuRuna. Pierwszą odbyli w roku 2008 poszukując AuRuna I. Jednak chętnie wezmą udział w kolejnych wyprawach, z uwagi na bardzo ciekawą formę konkursu, jak również zachwycające pejzaże naszych gór.

Gratulujemy laureatowi, a wszystkich chętnych zapraszamy w przyszłym roku na koleją wyprawę tym razem po AuRuna IV.