×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie został zakwalifikowany do udziału w programie Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury +.
Do ministerialnego programu w pierwszej jego edycji (w latach 2010-2013) wpłynęły 124 wnioski. Spośród nich zakwalifikowanych zostało 50. 


Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, zdrobniale zwany Moksial– em, został powołany 1 marca 2009 roku z inicjatywy Burmistrza Szklarskiej Poręby i Rady Miasta. W naszym mieście brakowało bowiem ośrodka, który zająłby się organizacją zajęć kulturalnych, oświatowych i sportowych dla dzieci i dorosłych.

Swoją działalność ośrodek kultury oparł na ankietach jakie przeprowadzono wśród mieszkańców, odpowiadających na pytanie czego, w szeroko rozumianym zakresie działań kulturalnych, w mieście brakuje.

Moksial jest organizatorem wielu wystaw, konkursów, spotkań i koncertów. Jest pomysłodawca "Moksialek" – wakacyjnych spotkań z kulturą na Skwerku Radiowej Trójki, patronuje Eksploracyjnemu Klubowi Górskiemu – w skrócie EKG.

W  jego siedzibie, w budynku byłej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Słowackiego 13, codziennie popołudniami w dni powszednie odbywają się warsztaty dla dzieci i dorosłych w tym m.in.: zajęcia bębniarskie, tańca orientalnego, kółka plastyczne i warsztaty dziennikarskie. Moksial jest również organizatorem wielu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy Programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury +.  mogą liczyć m.in. na wsparcie przy opracowywaniu strategii instytucji w oparciu o diagnozę społeczno - ekonomiczną gminy.

Uzyskają również pomoc przy wykorzystaniu programów edukacji artystycznej oferowanych przez państwowe instytucje kultury. Istnieje również możliwość pomocy materialnej  przy modernizacji pracowni edukacji artystycznej.