Przez ponad trzy miesiące od 30 maja do 12 września goście oraz mieszkańcy Szklarskiej Poręby i okolic mogli wziąć udział w niesamowitej, tajemniczej wyprawie "Ukrytą Ścieżką Walońską". Główną nagrodą był szczerozłoty Aurun 2 z szafirem (jeden z 12 wybitych przez mennicę walońską). Organizatorem "Drugiej Wyprawy po  Złotego Auruna " było Sudeckie Bractwo Walońskie.

„Ukryta Ścieżka Walońska” - liczyła dwanaście ukrytych miejsc rozrzuconych w dolinie rzeki Kamiennej, w mieście Szklarska Poręba, w Karkonoszach i Górach Izerskich. Należało przebyć całą drogę, od pierwszego punktu - poprzez kolejne - aż do ostatniego, poruszając się ściśle według otrzymywanych wskazówek. Wskazówki były zaszyfrowane w czterowierszach napisanych w taki sposób, że dopóki nie znalazło się w pobliżu wskazanego miejsca, można było mieć problem z jego odnalezieniem.

Wyprawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i jak informują organizatorzy - wzięło w niej udział ponad 300 "poszukiwaczy skarbów".

Zwyciężczynią, wytypowaną w drodze losowania, które odbyło się 19 września w Starej Chacie Walońskiej została pani Elżbieta Wiktor z Zakopanego. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór cennej nagrody do Szklarskiej Poręby.

więcej na temat tegorocznej Wyprawy na stronie www.chatawalonska.pl