Polska Gazeta Wrocławska opublikowała ranking najpopularniejszych lokali rozrywkowych w Jeleniej Górze i okolicach. Bardzo wysoko pod względem jakości repertuaru, ogólnego wrażenia oraz bezpieczeństwa oceniono Klub Jazgot w Szklarskiej Porębie. 


Klub Jazgot, jeden z najoryginalniejszych klubów w okolicy,  zdobył popularność przede wszystkim dzięki wspaniałym koncertom. Poziom artystyczny jest tutaj bardzo wysoki . Na żywo można posłuchać muzyki jazz, rock, blues, reggae i dancehall. W Jazgocie występowali min.: Marcin Nowakowski, Roy Bennet Group, East West Rockers, 1984, Analogs, Żywiołak, Vavamuffin, Paprika Korps, Marika, Tymon Tymański czy Abradab.  Trzeba przyznać, że repertuar koncertowy w klubie jest dobierany bardzo starannie i nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku. Artyści bardzo chętnie grają w Jazgocie gdzie zawsze spotykają się z gorącym przyjęciem publiczności.

Znakiem firmowym Klubu Jazgot stały się imprezy przebierane, które znane są już nie tylko w regionie ale za sprawą turystów również w innych częściach Polski. „Przebieranki” w Jazgocie przygotowywane są z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Tak jest w przypadku cyklicznej imprezy „Beach Party”, która odbywa się w środku zimy. Klub zamienia się wtedy w plażę pełną turystek w strojach kąpielowych, drinków z parasolką i palm kokosowych oraz prawdziwy piasek wysypany na podłodze klubu. Wrażenie jest niesamowite – na zewnątrz śnieg i minusowa temperatura a w środku piasek i gorące rytmy.
Inne imprezy przebierane to między innymi Halloween czy Agro Party. Prawdziwym hitem było 15 – lecie działalności Kosmos Mega Sound System, na której wystąpili weterani polskiej sceny niezależnej Joint Venture Sound System. Oprócz działalności koncertowej w klubie Jazgot w lipcu tego roku odbył się Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN.

Jesień 2009 w Klubie Jazgot wygląda bardzo ciekawie. Wystarczy wymienić chociażby koncert legendy polskiego punk rocka zespołu Zielone Żabki (26 września), Halloween Party (impreza przebierana – 31 października), Village Kollektiv (13 listopada), Fort B. S. i Farben Lehre (15 listiopada).

Pełny kalendarz imprez, informacje o klubie i zespołach oraz zdjęcia można znaleźć na www.jazgot.pl 
Taki jest właśnie Klub Jazgot. Można tam posłuchać spokojnej jazzowej muzyki albo poszaleć w środku zimy w plażowym kostiumie.

Gratulujemy świetnego wyniku i  zapraszamy na koncerty i imprezy do Klubu Jazgot. 

Referat Promocji Miasta